Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Підготовку до репетицій нового спектаклю про наркозалежних розпочав студентський театр «EXLIBRIS»


Підготовку до репетицій нового спектаклю про наркозалежних розпочав студентський театр «EXLIBRIS»

Студентський театр Національного університету «Чернігівський колегіум» «EXLIBRIS» сьогодні розпочав підготовку до репетицій нового спектаклю про наркозалежних. Його студенти гратимуть у школах міста аби показати дітям наслідки вживання наркотиків, каже художня керівниця Марина Каранда. Минулого року цей проект під назвою «Свобода від наркотиків» став одним з переможців «Бюджету участі». На його реалізацію витратять 299 тисяч гривень.«Рук немає. Аліна, рук немає. Працює лише корпус.»

Ось так - заняттями зі сценпластики та акторської майстерності розпочали підготовку до репетицій нового спектаклю студентського театру «EXLIBRIS». Його 6 роківтому створили у Національному університеті «Чернігівський колегіум». Сценарій постанови написала художня керівниця театру – кандидат філософських наук Марина Каранда за мотивами роману американського письменника Філіпа Діка «Затьмарення».

Художній керівник театру «EXLIBRIS» Марина Каранда розповідає про проект:

«Хочемо підняти на глибокому художньому рівні велику соціальну проблему – розповсюдження, і взагалі, що таке наркотична залежність, чи це жарт, чи це серйозна проблема, чи це біль, чи щось інше. Проект вміщує кілька видів активності. Перший – це підготовка творчого колективу до виконання такої вадливої соціальної задачі, як розуміння такого явища, як наркоманія, та проживання її в художньому творі. Задля цього ми проводимо сьогодні і завтра дуже насичену школу молодого актора.»

Втілитися в роль студентам допомагає актор облмуздрамтеатру Євген Бондар. Трупі він дає завдання не грати, а лишатися собою в ситуаціях, далеких від реального життя. Наприклад, пропонує акторам уявити, що вони мають втримати дитину, яка витікає з рук.

Актор Чернігівського облмуздрамтеатру Євген Бондар каже: «Цей тренінг крутий тим, що він підходить під нашу постанову. Він розвиває внутрішній світ, вашу фантазію. Відкриває для них же їхні нові грані, які були їм не відомі. А в цій постанові це потрібно.»

Попереду в акторів «EXLIBRIS» уроки з хореографії, лекція про наркозалежність від кандидата психологічних наук та основи гримування.

Художній керівник театру «EXLIBRIS» Марина Каранда каже: «Адже на початку вистави це будуть люди, які здорові, а наприкінці – які вже деградували і розклалися, і фізично це також має відбуватися. За допомогою гриму, за допомогою певних акцентів у зовнішності ми маємо це показати.»

Соціальну виставу планують презентувати в квітні цього року та показати у школах Чернігова. Реалізують задум в рамках «Бюджету участі». Вартість проекту 299 тисяч гривень, каже менеджер з господарської частини Тетяна Маринащенко.

«Наш проект включено до малих проектів вартістю до 300 тисяч. Основну частину цих коштів ми запланували витратити на залучення якісних, молодих, енергійних фахівців для підготовки того емоційного продукту, який зачепить молодь.»

Вікторія Ліщук 5 років грає в цьому театрі.

«Суть нашої постанови не в тому, щоб розказати дітям: «Ай-ай-ай, дітки, так не можна». А показати їм, що буде, якщо вони зроблять саме цей вибір. Показати, що вибір є, але які ж наслідки саме цього вибору.»
Репетиції проводять у приміщені Навчально-реабілітаційного центру №2. Його керівниця Регіна Гусак каже, з художньою керівницею Мариною Карандою співпрацює 18 років.

«Це на прикладі рівний-рівному буде відбуватися. Тобто студенти, вони не набагато старші, ніж учні, і ця інформація буде більш ефективно сприйматися.»

В новій виставі Вікторія Ліщук виконує роль Кмберлі – дружини наркозалежного полісмена.

«Він поліцейський під прикриттям, і його завдання - робота з наркозалежними. Його вибором стало вживати аби влитися в колектив. І, власне, він покинув дружину. Мій образ полягає в тому, щоб показати, як моя героїня страждає від цього вибору свого чоловіка.»

Акторка театру «EXLIBRIS» Аліна Шурпило каже: «Ми розповідаємо про реальне життя. Про неприйняття суспільства, про презирство, про неприйняття себе, про роздвоєння особистості. Ми розповідаємо про ілюзії, в якій хочуть жити люди, ті хто потрапляє в наркотичну залежність, вони нещасливі, і за це не можна судити.»

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: театр «EXLIBRIS», спектакль, наркоманія, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект