Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Протест під стінами облради: що вимагають чорнобильці?


Нормовен

Протест під стінами облради: що вимагають чорнобильці?

П’ятниця, 24 січня, 10-та ранку. Біля стін Чернігівської обласної ради зібралися мітингувальники. Це ліквідатори аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Більшість з них має інвалідність. Хочуть відстояти своє право на лікування у Чернігівському обласному центрі радіаційного захисту та оздоровлення населення.Анатолій Лігун, голова Чернігівської обласної організації «Союз Чорнобиль Україна»: «З 1 квітня цього року центр стоїть під загрозою закриття. Під загрозою того, що персонал станції і чорнобильці, які проходять амбулаторне стаціонарне лікування, будуть викинуті просто на вулицю».

До обласного центру люди з’їхалися навіть із віддалених куточків Чернігівщини. Всі проти закриття медичного закладу.

«Це дуже погано. Вибачаюсь за такі слова, це геноцид проти українського народу».

«Нам чернобыльцам надо лежать там. Более 4 тысяч инвалидов».

Мітингувальники кажуть, що з 1 квітня цього року у зв’язку з другим етапом реформування медичної галузі, стоїть питання подальшої долі центру радіаційного захисту населення.

Олександр Онищенко, голова Чернігівської обласної організації «Союз Чорнобиль Україна»: «В обласному бюджеті немає коштів. По багатьох статтях кошти забрали в Київ. На нашу лікарню дають тільки 600 тисяч на придбання ліків. А все основне лікування за кошти чорнобильців».

Політична партія Владислава Атрошенко
Учасники акції збираються підготувати звернення з вимогами до представників Міністерства охорони здоров’я та Національної служби здоров’я.

В стінах обласної ради цього дня проходила нарада з питань впровадження програми медичних гарантій з 2020 року.

Олександр Онищенко, голова Чернігівської обласної організації «Союз Чорнобиль Україна»: «64 тисячі чорнобильців – це інваліди, постраждалі, переселенці, діти – виходить за бортом медичного лікування».

Протестувальники вже зустрічалися з представниками обласної ради та адміністрацією. Місцева влада розуміє проблему чорнобильців, каже Анатолій Лігун.

Анатолій Лігун, голова Чернігівської обласної організації «Союз Чорнобиль Україна»: «Наша акція протести – це сьогодні підтримка нашої місцевої влади на те, щоб в Києві знали, що не місцева влада винувата, а якраз державна влада в обличчі Кабінету Міністрів, в обличчі Верховної Ради України, депутати якої дозволили цю медичну реформу і впроваджують її таким чином».

Якою буде майбутня доля центру радіаційного захисту та оздоровлення населення, окреслила заступник голови облдержадміністрації Наталія Романова під час прес-брифінгу.

Наталія Романова, заступник голови Чернігівської ОДА: «Ця структура буде збережена або у вигляді окремого спеціалізованого закладу, або у вигляді центру в складі єдиного клінічного госпіталю. Послуги будуть надаватися».

Наталія Романова запевнила, що питання фінансування на придбання ліків та харчування чорнобильців також не залишиться поза увагою.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ліквідатори, мітинг, облрада, чорнобильці, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект