Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Через теплу зиму новий дитсадок на Масанах майже повністю опалюється тепловими насосами
Доставка

Через теплу зиму новий дитсадок на Масанах майже повністю опалюється тепловими насосами

Хтось чекає снігу і морозів, а хтось радіє теплій зимі і підраховує економію на опаленні.

Перший холодний сезон переживає і новозбудований дитсадок на Масанах, який відкрив своє двері для дітлахів наприкінці літа 2019 року. Тут встановлені теплові насоси. Одне з основних завдань яких, аби не відчувався дискомфорт температурних коливань у міжсезоння поки не ввімкнули централізоване опалення.Сергій Повечера, директор проєктної компанії: «Тепловые насосы дают значительную экономию при отоплении в период, когда температура наружного воздуха опускается не ниже 5 градусов мороза. Если температура опускается ниже 5 градусов, то экономии как таковой значительной нет, поэтому тогда используется теплоноситель центральной системы отопления».

Автоматика сама регулює звідки брати теплоносій.

Сергій Повечера, директор проєктної компанії: «До нуля градусов они вообще не используют тепло от теплоцентрали, а в промежутке от минус 5 до 0 градусов от теплоцентрали тепло берут частично, то есть идет параллельно обеспечение двух систем».

У садку ж кажуть, поки інші чекали ввімкнення централізованого опалення, вони дискомфорту геть не відчули.

Тетяна Бочок, директорка «Дитячої академії»: «Перші значні похолодання здається були 27 вересня. І тоді включився чіллер, який працює по сьогоднішній день. В приміщенні температура від 19 до 20 градусів. Так рекомендує санітарний регламент і саме так запрограмована ця техніка. Тобто в приміщенні 19-23».

Доставка

До того ж є можливість регулювати температуру в кожному приміщенні прямо на радіаторах.

Нагадаємо, на першому поверсі тут підлога з підігрівом. Він же є і у дитячих шафках.

Тетяна Бочок, директорка «Дитячої академії»: «Ми кожного дня спостерігаємо і фіксуємо як чіллер працює. Є спеціаліст, який дивиться, моніторить, записує температуру. Наприклад сьогодні чіллер працював 98% і 2% тепла надходило від центральної мережі, бо ми беремо гарячу воду. Судячи з цих 3 місяців, коли ми його використовували, ми бачимо економію».

Теплові насоси новинка для комунальних закладів Чернігова. Проте звичні вони в Україні і Європі. Працюють, використовуючи закони фізики.

Сергій Повечера, директор проєктної компанії: «Тепловой насос это прибор, который просто напросто забирает энергию и превращает ее в тепло. В данном случае у нас тепловой насос воздух/вода, то есть он берет тепло из воздуха и отдает ее воде, а эта вода идет на отопление садика».

Ця тепла зима дозволяє будівлі фактично повністю опалюватися за рахунок насосів.

Нагадаємо, дитсадок на Масанах перший об’єкт освітньої інфраструктури збудований за останні 25 років в Чернігові. Він відповідає всім сучасним стандартам енергозбереження, має систему вентиляції і зволоження повітря. Забезпечений всім необхідним для комфортного перебування дітей.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: дитсадок, опалення, Масани, економія, теплові насоси, Тетяна Бочок, Сергій Повечера, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект