Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » День пам’яті жертв Голокосту. Що розповіли чернігівським школярам про сумну сторінку історії країни?


День пам’яті жертв Голокосту. Що розповіли чернігівським школярам про сумну сторінку історії країни?

27 січня Міжнародний День пам’яті жертв Голокосту. До дня цієї трагічної події в обласному молодіжному центрі для школярів провели тематичну лекцію, аби молоде покоління про це не забувало.Голокост – це сумна сторінка історії, геноцид єврейської ради в роки Другої світової війни. Він досяг неймовірного розмаху. За даними істориків, у роки Голокосту від рук нацистів загинуло понад 6 мільйонів євреїв.

Символом Голокосту в Україні вважають Бабин яр, де лише за два дні розстріляли близько 35 тисяч людей.


У Чернігові трагедію пов’язують з Березовим гаєм, де було знищено близько 10 тисяч євреїв.

Сергій Горобець, співробітник інституту Національної пам’яті: «Чернігівщина це був край, де проживало достатнього багато євреїв. Їх тут було, наскільки я пам’ятаю, 16 тисяч. Вони тут були розподілені практично по всіх населених пунктах. І звичайно, коли почався режим німецької окупації, то нацисти виловлювали євреїв і знищували. У нас найбільш відоме місце знищення це Березовий яр. І так у нас, чіткої інформації немає, говорять різні цифри, від майже 3 тисяч до 6-10 тисяч жертв євреї, які були знищені під час нацистської окупації».

В понеділок у Чернігові відбудеться низка заходів присвячених трагедії єврейського та українського народів. Пам’ять вшанують покладанням квітів на місцях масового знищення людей.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Голокост, історія, нацисти, євреї, молодіжний центр, Сергій Горобець, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект