Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Чому ремонт будівлі Молодіжного центру в ОДА хочуть почати тільки в 2021?


Чому ремонт будівлі Молодіжного центру в ОДА хочуть почати тільки в 2021?

Будівлю нинішнього обласного Молодіжного центру, або ж колишнього кінотеатру Щорса, у 2020 році не ремонтуватимуть. Обласна влада заявила, що не зможе розпочати ремонт цього року.Чиновники пояснюють це тим, що в обладміністрації так і не змогли зробити проєктно-кошторисну документацію, яка пройшла би всі необхідні процедури затвердження. Про це заявив заступник голови ОДА під час наради.

Андрій Подорван, заступник голови ОДА: «На розробку проєктно-кошторисної документації щодо цих робіт витрачено суму на рівні 1,2 мільйона гривень. Станом на січень 2020 року виконано 0% робіт, оскільки існуюча проєктно-кошторисна документація не отримала погодження Київської державно-архітектурної інспекції».

Винних не шукатимуть, йшлося на засіданні, але проєкт виключають зі списку на реалізацію в 2020. На виправлення помилок беруть півроку. А роботи хочуть почати аж в 2021.

Андрій Подорван, заступник голови ОДА: «Нам треба відкорегувати документацію, запустити проєкт на 2021 рік і в цьому 21-му році зробити максимум, щоб будівля виглядала відповідним чином».

Міський голова звернувся до керівництва ОДА, аби мобілізувавши сили і засоби, проєкт ремонту колишнього кінотеатру Щорса почали вже цього року, адже його стан в центрі Чернігова не лише незадовільний з естетичної точки зору, а й можливо несе потенційну небезпеку для пішоходів.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Можливо є дійсно проблеми з проєктом, я не виключаю цього. Можливо це якесь політичне бажання зняти кошти з цього проєкту, на якісь інші об’єкти. Якщо це політична складова, то прохання, переконати виконавців все-таки відремонтувати цю будівлю».

Побачити, у якому стані приміщення Молодіжного центру, можуть всі. Обшарпаний фасад, старі вікна, ліпнина, що в будь-який момент може осипатися. Це не кажучи про стан в середині. Його капітально не ремонтували з 60-х років ХХ століття. В той час, коли місто ремонтує свій центр, ця будівля обласної власності лишається в поганому стані.

Держава в рамках фонду регіонального розвитку виділила гроші на фінансування ремонту в сумі понад 40 мільйонів гривень на 3 роки. Перші 7 мільйонів прийшли у 2019, але роботи так і не почали.

Андрій Подорван, заступник голови ОДА: «Найсуттєвіші зауваження: обсяг робіт зазначені в проєктній документації, як реконструкція, не відповідає виду будівництва, оскільки об’єкт є пам’яткою місцевого значення і може передбачати виключно реставрацію, вимога відповідного закону України про охорону культурної спадщини».

Міський голова все ж висловив сподівання, що обласна влада докладе зусиль та знайде можливість не відкладати проєкт на 2021 рік, а зможе розпочати вже цьогоріч. Це було б гарантіє того, що його справді реалізують, оскільки наразі він затверджений державою. А що буде в 2021, невідомо. Все ж мова йде про обличчя міста.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Молодіжний центр, кінотеатр Щорса, ремонт, реставрація, Андрій Подорван, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект