Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Три ялини вже «переїхали» від «Деснянської правди» до Київського в’їзду


Три ялини вже «переїхали» від «Деснянської правди» до Київського в’їзду

Дерева розташовані на будівельних майданчиках, як правило спилюють перед початком робіт. У Чернігові вирішили застосувати інший підхід до цієї проблеми. Чотири 40-річні ялини розташовані біля видавництва «Деснянська вравда» за допомогою спецтехніки пересаджують на нове місце.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Чернігові пересадили першу з чотирьох 40-річних ялин, що росли біля видавничого комплексу «Десна»Роботи розпочали 22 січня. Ялини перевозять на нове місце неподалік від підніжжя Катерининської церкви.

По обіді 24 січня тут висаджено вже три дерева.

Роман Старіков, начальник КП «Зеленбуд»: «Таких місць, для висадки цих дерев, в місті дуже мало, бо дуже багато де, навіть на галявинах, під землею проходять комунікації. А ви бачили, щоб висадити ці ялинки, яку велику роблять лунку, та й техніка повинна під’їхати».

Пересадку ялин здійснював за свої кошти забудовник. Роботи виконувала компанія з іншого міста, оскільки чернігівський «Зеленбуд» не має для цього потрібної техніки.


Роман Старіков, начальник КП «Зеленбуд»: «Фірма-забудовник, яка через комунальне підприємство «Чернігівбудінвест» отримала дозвіл будувати на земельній ділянці, на якій і заважали ялинки, запросила спеціалізовану фірму по пересадці саме великогабаритних дерев».

Спеціалісти ж «Зеленбуду» здійснюватимуть нагляд за ялинами після пересадки.

Роман Старіков, начальник КП «Зеленбуд»: «Буде робитися підкормка, яка триватиме протягом року. За це також відповідає фірма забудовника».

За словами очільника підприємства, сказати, чи прижилися дерева, можна буде орієнтовно восени наступного року. Якщо ж з ялинами щось станеться, місто отримає компенсацію на придбання нових, - таку вимогу міський голова поставив забудовнику. Питання погодили на виконкомі 16 січня.

Забудовник надав гарантійний фінансовий документ. Якщо ялини не приймуться, компанія сплатить за них 120 тисяч гривень – по 30 тисяч за кожне дерево. На ці гроші придбають нові дерева, не молодше 5 років.

Нагадаємо, на ініціативи Владислава Атрошенка за кожне знесене під час будівництва і реконструкції дерево місто натомість висаджує два.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Катерининська церква, ялинки, пересадка, Роман Старіков, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект