Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Другу зиму без опалення залишається Коропський регіональний історико-археологічний музей


Другу зиму без опалення залишається Коропський регіональний історико-археологічний музей

Другу зиму без опалення залишається Коропський регіональний історико-археологічний музей. Тепер температура в приміщенні така ж як і на вулиці. Музей продовжує працювати – проводяться екскурсії. Без опалення тут лишилися, коли почали переходити з газового опалення на електричне. Це робили з метою економії, каже заступник голови Коропської селищної ради Василь Кравченко. Коли у Корпському музеї з’явиться тепло розкажемо далі.Це Коропський історико-археологічний музей. Він знаходиться у приміщенні Феодосіївської церкви ХІХ століття. Другу зиму поспіль будівля не опалюється. Температура повітря всередині така ж як на вулиці.

«+3. На одній хвилі з вулицею. На вулиці +3. Все стабільно», - показує термометр директорка музею Тамара Гриценко.

Експозиції музею охоплюють історію регіону - від ери динозаврів до подій ХХ століття. За рік музей відвідує понад півтори тисячі людей, каже директорка Тамара Гриценко. Без опалення працюють другу зиму поспіль.

«Проводимо заходи, плануємо роботу, проводимо фондову роботу. На Різдво приїздила делегація з Києва, ми проводили екскурсію. Ми повідомили людей, що в нас не топиться, вони сказали – це не проблема, адже ми вдягнені».

Без опалення руйнується і споруда колишньої церкви, каже науковий співробітник музею Григорій Касьяненко.

«Це приміщення Феодосіївської церкви, збудоване в 1886 році, через 5 років після страти Кибальчича, збудоване за державний кошт, священого синоду, щоб тут коропчани молилися за гріх царевбивства. Музей тут знаходиться з 1997 року».


«Коли музей взимку не опалюється, він починає руйнуватися, я вже не кажу про те що стається з експонатами. Нам там постійно виділяють потрохи: там цементом підмазати, але ж це косметичний ремонт. Головна наша проблема – це опалення музею, ще рік, два, три без опалення і що буде далі – і завалиться взагалі».

Тамара Гриценко працює директоркою музею 17 років. Каже: раніше перебоїв з опаленням не було. Поки два роки тому газове опалення не вирішили замінити на електричне.

«Опалювати його газом – це дуже дорого. Вирішили поставити обігрівачі. Порахували, що це набагато краща економія буде, і цим зайнялися», - каже заступник голови Коропської селищної ради Василь Кравченко.

Електричні обігрівачі придбали минулої зими. Головний бухгалтер Анатолій Кузьменко селищної ради пояснює - не підключили досі, бо робили дозволи на підключення.

«Приміщення старе і потребувала ремонту сама електромережа всередині. Ну документація у нас готова».

Опалення у музеї ввімкнуть до лютого, каже Василь Кравченко.

«Була нарада. Проводив її селищний голова Журавель Віктор Іванович. Він поставив завдання до першого лютого підключити. Там є обігрівачі уже куплені. Там проблема трохи в проводці. Була поставлена задача. Я думаю вона буде виконана».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: опалення, музей, Василь Кравченко, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект