Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Неопалима Купина та знаряддя тортур: у Чернігові показали старовинні зображення «Небесного воїнства»


Неопалима Купина та знаряддя тортур: у Чернігові показали старовинні зображення «Небесного воїнства»

Ікона «Неопалима Купина» – це особлива композиція, де Богородиця зображена на тлі зірки. Православні вірять, що вона захищає від пожежі.«Насправді вона є захисницею від ворогів, від ворожих нападів і вогню, який обов‘язково несе війна», – Олена Пономаревська, заступник директора Чернігівського обласного художнього музею ім. Г.Галагана.

Цю та багато інших старовинних ікон представили на виставці «Небесне воїнство», відкритій в обласному художньому музеї. Його співробітники кажуть, що експозиція представляє все воїнство Бога. Воно поділене на три щаблі. Перший займає Ісус Христос.

«В «Апокаліпсисі» Іоанн сказав, що він бачив явлення Ісуса Христа у вигляді вершника і за ним слідувало небесне воїнство. Ісус Христос тут представлений у вигляді Великого Архієрея, або царя над царями», – Олена Пономаревська, заступник директора Чернігівського обласного художнього музею ім. Г. Галагана.

Наступний щабель – архангели. Центральним образом є архістратиг Михаїл. На виставці представлена ікона з його зображенням, датована першою половиною XVIII століття. Вона є найдавнішою в зібранні музею.

«Крім того, ми представили тут і третій щабель, до якого входять святі мученики, ченці, звичайні люди, яких потім назвали преподобними подвигу апостолів, подвигу мучеників. Ми представили тут таких воїнів, як Юрій Змієборець», – Олена Пономаревська, заступник директора Чернігівського обласного художнього музею ім. Г. Галагана.


Експонати виставки зібрані з усієї Чернігівщини. Їх ще за радянських часів рятували від знищення музейні працівники. Представлений тут і старообрядницьких хрест, який раніше прикрашав один із храмів області.

«На одному боці ми бачимо розп‘яття, вгорі ми бачимо з вами Бога Отця. На іншому боці – знаряддя тортур. По центру ви побачите півня. А півень – це свідчення того, що «не проспівають ще треті півні, як ти мене зрадиш», так сказав Ісус Христос своєму апостолу Петру. І Петро каявся все життя за свій вчинок», – Олена Пономаревська, заступник директора Чернігівського обласного художнього музею ім. Г.Галагана.

Саме цей хрест неабияк зацікавив найменших відвідувачів, які до того ж є учнями школи мистецтв. Тому маленькі художники мають і професійну цікавість до виставки.

«Тут показується, як жили раніше люди, Ісус як народився, як малювали тих людей, які жили раніше та малювали ікони», – Софія Онищик, відвідувачка виставки.

«Я – викладач художньої школи. Я привела діток, щоб вони подивилися, бо це велике мистецтво наше історичне, тому мені дуже цікаво самій подивитися і навчити дітей, щоб вони цікавилися історичними подіями і взагалі мистецтвом», – Оксана Кравцова, відвідувачка виставки.

Окрім цього, в експозиції можна побачити ікони старообрядницьких слобод, виконані в техніці стародубсько-вєтківського іконопису. За словами співробітників музею, виставка присвячена всім захисникам України. Відвідати її може кожен охочий.

Сюжет: Cheline TV

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ікона, Неопалима Купина, виставка, музей, Олена Пономаревська, Cheline TV

Добавить в:


ЦентрКомплект