Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У Мені добудували сонячну електростанцію


У Мені добудували сонячну електростанцію

У Мені добудували сонячну електростанцію потужністю 9 мегават. Її збудувало вінницьке підприємство «САНВІН 28» у рамках проекту «+KNESS». Будівництво почали торік у вересні і витратили на це 9 мільйонів доларів.30 тисяч 978, саме стільки фотоелектричних панелей розмістили у Мені на ділянці за сміттєзвалищем.

«Потужність цієї станції 9 мегават, пікова потужність 9 з половиною мегават і ця енергія буде заходити а єдину систему України і розподілятися по мірі потреби. На цій станції використанні панелі власного виробництва, українські. Ці панелі виробляє завод наш, який знаходиться в місті Вінниця, який входить в складі групи «Kness», - пояснює Сергій Ригун.

Збудувала сонячну електростанцію компанія «САНВІН 28».

«Площа ділянки на якій побудова станція - 18 гектарів. Кількість панелей - десь 31 тисяча. Потужність однієї панелі приблизно 380 ват, там три види панелей».


Будівництво сонячної електростанції розпочали торік у вересні.

«Вартість її складає приблизно 9 мільйонів доларів», - каже голова облдержадміністрації Андрій Прокопенко.

Працюватиме на сонячній електростанції до 20 людей, сказав міський голова Геннадій Примаков. Енергія, яку тут вироблятимуть - це майже вся електроенергія, яку споживає Менський район, каже заступник комерційного директора компанії «Чернігівобленерго» Іван Заровний.

«Ми очікуємо, що найближчим часом всі роботи з боку замовника завершаться і її можна під’єднати до розподільчих мереж. Що стосується її потужності, то для розуміння 9 - це така потужність, яка в літній час може забезпечити майже весь Менський район електричною енергією. Однак треба розуміти, що її ефективність залежить від доби, а також чи це літній час чи зимовий, тобто вона буде генерувати потужність і в зимовий час однак це буде не 9 мегават. Мабуть 2-3 мегавати, це залежить від ефективності сонячних панелей».

Нині сонячна електростанція не працює. Коли це станеться, каже Іван Заровний, окупите себе зможе впродовж 8 років.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: сонячна електростанція, енергія, Мена, електроенергія, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект