Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Четвертий рік не може об’єднатися Крутівська громада на Чернігівщині: чому


Четвертий рік не може об’єднатися Крутівська громада на Чернігівщині: чому

Документацію щодо створення Крутівської об’єднаної територіальної громади подала до Міністерства розвитку громад і територій облдержадміністрація. Про це сказав голова ОДА Андрій Прокопенко. Процес створення ОТГ з центром в Крутах триває майже 4 роки. До Крутівської ОТГ хочуть приєднатися два села Хороше озеро та Омбиш Борзнянського району. У перспективному плані області ці села віднесені до іншої - Плисківської ОТГ. Голова Крутівської сільради Віктор Македон каже, з приєднанням цих двох сіл їх новостворена ОТГ буде фінансово спроможною.Це Хороше озеро, село в Борзнянському районі. 4 роки тому за перспективним планом тут планувалося створити окрему об’єднану громаду. Згодом із перспективного плану Хорошоозерську громаду вивели, каже сільський голова.

«Нас назвали сірою зоною і усі справи по об’єднанню зупинилися. І тут починає Плисківська громада утворюватися».

Після цього, каже Микола Городевич, Хороше Озеро та сусіднє село Омбиш вирішили об’єднатися із Крутами Ніжинського району в єдину громаду.

«Ми вирішили створити свою громаду в Крутах, чому в Крутах не в Озері, тому що то центр, там як раз по центру Крути, тому що будуть приєднуватись 4 сільських ради Ніжинського району. Це буде Бурківка, Черняхівка, Крути, Перебудова і Переяслівка».
Навесні минулого року ці 2 села потрапили до перспективного плану - не в складі Крутівської громади, а Плисківської. Микола Городевич каже: люди збирали підписи проти цього.

«Ми збирали підписи, практично ми не обходили все село, люди, які були на ринку, це вчителі, це медики приходили самостійно сюди і розписувалися. Дещо там пройшли по декількох вулицях зібралося 260 підписів. Також по селу Омбиш ходили люди підписувались. Всі, десь відсотків 98 людей хоче до Крутівської ОТГ».

Жителька Омбиша Наталія Руль
каже: вона за приєднання до Крут, бо так зручніше.


«Чому? Тому що це близько до Ніжина, тому що це набагато ближче чім Плиски. В нас тут є школа, всі умови для процвітання нашої громади».
«Ми будемо вчиняти розумно. З точки зору того, що весь сервіс в основному це центр громади, а сюди людям повинно бути комфортно добиратися. Школи, які б там не були, все таки у нас школа на 640 учнів це найбільша школа і по кількості учнів і по площі, ми можемо прийняти дітей відповідно всієї громади», - каже директорка Хорошоозерської школи Ніна Броварник.

Нині ж у перспективному плані в складі Крутівської громади – 5 сіл: 4 Ніжинського району та одне – Печі, Борзнянського. Голова сільради Віктор Македон пояснює, чому для них важливо приєднати Хороше Озеро та Омбиш.

«Річ у тім, ми ж говоримо, мало того, що громада повинна бути добровільною, але ж вона повинна мати під собою якусь фінансову основу. І ці сільські ради вони, скажімо, що дуже допомогли б нам для того, щоб ми були спроможними».

Валерій Дудко – директор департаменту фінансів облдержадміністрації: «Коли ми зробили останній розрахунок станом на середину грудня. Знову таки було подання і там вже була Крутівська Рада, Бурківська, Перебудівська, Переяслівська, Омбишська, Печівська і Хорошоозерська, то там вони уже практично, якщо 160-200 тисяч зекономити із видатків, то вони стали б самодостатніми».

«Наш фінансовий висновок був, що вони є самодостатніми, треба тільки в вдосконалити ті бюджети, які в них є».

На цьому тижні Віктор Македон зустрічався з головою облдержадміністрації Андрієм Прокопенком. Він каже: документацію щодо створення Крутівської громади в складі 7 сіл вже подали.

Голова облдержадміністрації Андрій Прокопенко
пояснює: «Це має затвердити Кабмін, я буду в Мінрегіоні і ми як раз будемо говорити і про це також. Яка буде позиція в Мінрегіона ми будемо дивитись. Вони нам дають зауваження далі ми ці зауваження враховуємо. Цей процес певний час ще буде тривати, можливо, ще буде ще один такий раунд. Ми бачимо певну перспективу там і якщо є бажання людей, я думаю варто дати шанс».
Поспілкуватись з головою Плисківської ОТГ Мариною Вірко з приводу цієї ситуації нам не вдалося, бо вона у відпустці, повідомила секретар сільради Людмила Ілляшенко.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Крутівська ОТГ, громада, Микола Городевич, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект