Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Дешевше у 5 разів: Чернігів вивчає доцільність купівлі вживаних тролейбусів


Дешевше у 5 разів: Чернігів вивчає доцільність купівлі вживаних тролейбусів

Чернігів вивчає доцільність закупівлі європейського електротранспорту, що був у вжитку. Зокрема, за досвідом Івано-Франківська, який з робочим візитом нещодавно відвідали заступник міського голови та керівник ЧТУ Руслан Ємець. За їх словами, 3 роки тому в такий спосіб місто оновило тролейбусний парк і нині має на ходу майже 20 машин австрійської та польської збірок.Руслан Ємець, в.о. начальника управління КП «Чернігівське тролейбусне управління: «Два види тролейбусів австрійської МАН, збірки 94-96 роки. 94-го року – високо підлогові. А також польської збірки «Вольво» 2008 року. Тролейбуси гармошки, 18-метрові».

Усі машини працювали приблизно по 10 років, 7 з них тролейбуси експлуатувалися за кордом і 3 від’їздили в Україні майже без зауважень.

За умовами продажу, технічне обслуговування і ремонт здійснюють зарубіжні фахівці з Австрії та Німеччини, що приїздять зі своїм обладнанням.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Яка ціна одиниці, приблизно?»

Руслан Ємець, в.о. начальника управління КП «Чернігівське тролейбусне управління: «Від 600 до 1,2 мільйона. «Вольво» були по 1,2 мільйону».

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Яка ціна чернігівського тролейбусу, який ми придбали?»


Руслан Ємець, в.о. начальника управління КП «Чернігівське тролейбусне управління: «Майже 4 мільйона 960 тисяч».

Як зазначив міський голова, це непогане співвідношення ціни та якості. Зважаючи на те, що вартість одного вживаного тролейбуса в 5 разів менше, ніж нового. Що правда, місцевого виробника.

Підтримка чернігівського бізнесу це насамперед надходження до міського бюджету від податків, заробітні плати та робочі місця для людей. До того ж це низькопідлогові машини, доступні для маломобільних груп населення.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Разом з тим, ціна менше в 5 разів – це серйозний аргумент. Або ми купуємо 5 одиниць техніки, або за ці самі гроші купуємо 25. Це аргумент серйозний. Як би там не було, ці 25 одиниць виходять більший термін, ніж 5».

Міський голова дав доручення детальніше вивчити це питання і прорахувати ймовірні варіанти. Якщо позиція буде на користь купівлі вже експлуатованого транспорту, то треба з’ясовувати, з ким місто співпрацюватиме, які це будуть машини, за якою ціною і коли Чернігів зможе їх придбати.

Андрій Черненко, заступник Чернігівського міського голови: «Відіслали запити по європейським країнам. Безпосередньо спілкуємось з багатьма представниками. Шукаємо зараз більш нормальний підхід, щоб і тролейбуси відповідали нашим вимогам».

Починаючи з 2016 року, місто щороку оновлює тролейбусний парк, що поповнився зокрема 27 барвінками. Разом із ними на маршрути досі виходять ЗіУ, що відпрацювали вже по 3 терміни експлуатації. У 2020 році в міський бюджет закладено кошти на купівлю ще 6 низькопідлогових електромашин із заводу.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: тролейбуси, Європа, б/у, ЧТУ, транспорт, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект