Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Погодні рекорди. Як рослини і люди реагують на аномально теплу зиму?


Погодні рекорди. Як рослини і люди реагують на аномально теплу зиму?

Не типова, кажуть екологи. Аномально тепла, стверджують метеорологи.

Цьогорічна зима ще в грудні не порадувала снігом і навіть довготривалими морозами. Через тиждень січень уже фінішує, а справжньої зими так і немає. Багатьох людей це тривожить. Але декого така погода влаштовує.Еколог Юрій Карпенко показує магнолію. Для неї, як і для більшості кущів та дерев, зима продовжується, тому що вони знаходяться в стадії спокою. Але деякі рослини вже починають прокидатися. Науковці їх називають весняними ефемероїдами. До них належать підсніжники, проліски, тюльпани, гіацинти, первоцвіти, нарциси. Навіть верба теж викинула свої котики.

Біля чернігівського педуніверситету проводилася рястка, яка вже звикла до контрасту температур.

Юрій Карпенко каже, що таку надмірну теплу зиму бачить уперше. І вона дуже критична до живої природи, зазначає науковець. Такі кліматичні виклики, на його думку, нанесуть значної шкоди рослинам.

Юрій Карпенко, доцент кафедри природи й екології НУ «Чернігівський колегіум» ім. Т.Г.Шевченка: «Якщо брати плодові. Якщо вони починають розвиватися, пошкодяться, буде менш інтенсивне квітування. Ми втратимо врожай. Озимина теж поки що спить, але при таких температурах є ризики захворювань грибкової групи. Є ризики, що пшениця озима починає рости».

Метеорологи кажуть, що ця зима дуже критична для природніх процесів. Нинішній січень за своїми показниками побив усі рекорди. Його вважають винятково аномальним. Середньодобова температура вища за норму на 7 градусів.

Остання декада другого місяця зими суттєво не зміниться, прогнозують синоптики Чернігівського обласного центру з Гідрометеорології.

Ірина Глущенко, черговий синоптик Чернігівського обласного центру з Гідрометеорології: «В найближчі дні і до кінця місяця збережеться досить тепла для цього періоду погода».

Протягом наступних 5 днів температурні показники будуть коливатися з мінуса на плюс: вночі з 0 до 5 градусів морозу, а вдень до 5 градусів тепла. Місцями можливі невеликі опади у вигляді мокрого снігу або дощу. Таку погоду визначають теплі повітряні маси, каже Ірина Глущенко.

Ірина Глущенко, черговий синоптик Чернігівського обласного центру з Гідрометеорології: «Повітряні маси надходять з Атлантики та з Західної Європи. Тобто до кінця місяця буде тепло».

У четвер, 23 січня, очікується посилення вітру до 15-20 м/с. А це перший рівень небезпечності, попереджають синоптики.

Загалом же погода матиме помірно теплий характер у наступні декілька днів. Однією з причин такої аномалії метеорологи називають глобальне потепління.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: тепла погода, екологи, рекорд, аномалія, Юрій Карпенко, Ірина Глущенко, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект