Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Карантином «накрило» 25 населених пунктів: на Чернігівщину повернулася чума свиней
Доставка

Карантином «накрило» 25 населених пунктів: на Чернігівщину повернулася чума свиней

Початок нового року на Чернігівщині відзначився спалахом африканської чуми свиней. Цього разу її наслідки були не такими масштабними, як раніше, коли доводилося знищувати цілі свинокомплекси. Причина – фахівці Держпродспоживслужби спрацювали на випередження.«15 січня було проведено плановий відстріл диких кабанів. Було відібрано 12 проб. Під час проведення цих досліджень в одній пробі було виявлено збудника африканської чуми свиней», – Юрій Павлішен, начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області.

Під час виконання моніторингових досліджень носія хвороби було виявлено в мисливському господарстві «Лисяча нора», що на територіях Чернігівського й Козелецького районів. Одразу було вжито протиепізоотичних заходів.

Доставка
«Накладаються карантинні обмеження. Друге – визначає комісія зони. Ці зони мають чіткі кордони, і, залежно від того, в якій зоні розміщене господарство, здійснюються ті чи інші заходи», – Юрій Павлішен, начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області.

Усього зона карантину охоплює 15 кілометрів по діаметру від місця виявлення носія. До карантину потрапили понад 20 населених пунктів двох районів, щоб захворювання не перейшло до приватних господарств. Адже ризики цього загалом по всій області досить значні.

«Ризик виникнення африканської чуми на сьогодні є досить вагомим», – Юрій Павлішен, начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області.

Пояснює ці небезпеки Юрій Павлішен тим, що головним збудником хвороби є дикі тварини. А з огляду на заліснення області й чималі популяції диких кабанів, убезпечитися від цієї хвороби завжди буде складно.

Сюжет: Cheline TV

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Юрій Павлішен, африканська чума, карантин, свині, Cheline TV

Добавить в:


ЦентрКомплект