Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Що жителі прикордонного з Росією села робитимуть після кодування супутникових каналів


Що жителі прикордонного з Росією села робитимуть після кодування супутникових каналів

Дві третини жителів села Михальчина Слобода дивляться супутникове телебачення, решта – цифрове Т2, яке там приймає як українські так і російські телеканали, каже працівниця Михальчино-Слобідської сільради Валентина Греченко. Від цього села Новгород-Сіверського району до російського кордону – 5 кілометрів. З 28 січня канали чотирьох українських медіа-груп – це 1+1 Media, StarLightMedia, «Медіа Група Україна», Inter Media Group, на супутниках закодують. Що дивитимуться жителі одного з найпівнічніших сіл Чернігівщини після кодування українських телеканалів, розкаже Тетяна Лось.У жительки Михальчиної Слободи Наталії Шкалаберди вдома супутникове телебачення.

В меню тюнера в основному українські телеканали, каже жінка.

«Я російські мало дивлюся».

Про те, що закодують частину центральних українських каналів, жінка чула. Приставку, щоб їх дивитись надалі, купувати поки не збирається. Каже, для неї це дорого. Буде дивитись ті українські канали, які залишаться.

«І так пенсія невелика, а ще треба на телевізор. Це хоч якась була розрада. Ввімкнеш, і то – що ж тут у селі, більше нічого немає, одна сидиш. А тепер канали позакривають».

В селі новиною про кодування українських телеканалів невдоволені, каже працівниця сільської ради Валентина Греченко, тому що більша частина дворів має супутникові антени.

«У мене є і Т2, і супутникове є. Якщо закодують, у мене нема можливості купити тюнер за тисячу і сплачувати кожного місяця. І взагалі сільське населення – роботи у нас немає, працює у нас кілька чоловік у селі, а чим платити? Одна у нас можливість подивитися телевізор ввечері – так і це заберуть».

Валентина Греченко цікавилася у фірми, яка буде продавати тюнери, скільки вартуватиме підключення до закодованих телеканалів.

«Мені сказали, що тюнер коштує 1999 грн і оплачується 59 грн, якщо 70 каналів, - кожного місяця ви будете платити. Будемо Росію дивитися, ну а що робити».

Жителька цього ж села Олена Дорошенко каже, у неї супутникова антена - сплачувати кожного місяця за перегляд каналів через супутник не зможе, приставку Т2 також не купуватиме.

«Проти цього. Тому що я не зможу оплачувати. У мене двоє маленьких діточок: одна в п’ятому класі, хлопчик дошкільного віку. Тобто у мене фінансів бракує, так сказати».

Підготувалася до кодування каналів жителька цього села Світлана Греченко. Два дні тому підключила Т2.

«Зараз показує і Т2 – ось дивіться, стоїть, і супутникове. І те, і інше. Вже убезпечили себе на майбутнє… Тому що якщо з 28-го не буде каналів, діти поставили, сказали, щоб мама розважалася».

Через приставку Т2 у Світлани Греченко показує 60 телеканалів: 32 українські і 28 російських.

Жінка працює секретарем у сільраді, каже, в селі у третини людей є Т2, решта користуються супутниковими антенами.

«84 хати жилих: 50 приблизно - супутник, 30 - Т2 цього. Тому що пенсіонери в основному на супутник не переходили».

Із 28 січня безкоштовно українці не зможуть переглядати через супутник телеканали чотирьох українських медіа-груп. Це : 1+1 Media, StarLightMedia, «Медіа Група Україна», Inter Media Group.

«Чотири провідних медіа групи України, вони все ж таки вирішили застосувати європейську практику кодування супутникового сигналу, і, таким чином, вони говорять про те, що розвиток платного телебачення таким чином буде запроваджений. При цьому регулятор Національна рада з питань телебачення і радіомовлення попереджала про те, що таке кодування може вплинути і послабити інформаційну безпеку», - каже представниця Нацради з питань телебачення і радіомовлення Ірина Сенченко.

Кодуватимуть лише ті телеканали, що приймає супутникова антена. Тому, щоб дивитися ці канали безкоштовно, потрібна приставка Т2. Аби дивитися програми та фільми на закодованих каналах по супутнику, потрібно буде придбати новий тюнер та щомісяця сплачувати абонентську плату.

«Для цього треба придбати тюнер універсальний, легальний тюнер з маркуванням «УТБ» - тобто, українське телебачення. Даний тюнер є універсальним і дає змогу переглядати телеканали як у відкритому доступі, так і закодовані. Однак, самого тюнеру вже недостатньо. Треба стати абонентом супутникової платформи. Їх два – «Екстра ТВ» і «Віжн ТВ».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: супутникове телебачення, телеканали, кодування, Т2, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект