Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У Городні відкрили пам’ятник загиблим учасникам АТО


У Городні відкрили пам’ятник загиблим учасникам АТО

Пам’ятник загиблим в зоні АТО землякам відкрили 22 січня у Городні. На меморіалі викарбувані 18 імен. 8 з них – військові, які загинули безпосередньо під час бойових дій. Ще 10 – чиї смерті пов’язані із виконанням військового обов’язку.На відкриття пам’ятника прийшли батьки та родичі загиблих, військовослужбовці і ветерани війни. 18 бійців, що брали участь в АТО, увіковічили на меморіальній стелі. У 2015 році в Городні одні із перших в області відкрили алею героїв, на якій з’явилася пам’ятна стела з портретами перших загиблих бійців у зоні АТО. На цьому ж місці вирішили встановити і монумент.

«Довго у нас були обговорення як зробити цю стелу. Прийшли ми до такого висновку, всі погодилися, що всі до єдиного тут повинні бути згадані ті, кого вже немає, але якщо подивитися уважно то видно, що на стелі тільки вісім портретів. Портрети розмістили тих, хто загинув у зоні АТО або помер у саме зоні АТО», - розповідає Валентина Найдьон.

Щоб визначити, яким саме має бути пам’ятник загиблим воїнам, проводили громадські слухання, каже голова Городнянської об’єднаної громади Андрій Богдан. Гроші на встановлення – більше 260 тисяч гривень, виділили з міського бюджету.

«Задумка така була, щоб все таки, якщо побачити трошки проглядається із пам’ятника тризуб. Ну і звичайно всі символи, які української армії і ті слова, які там написані на статуї патріотизму, незалежності».

Увіковічили на пам’ятнику і ім’я сина Людмили та Миколи Шемець, Олексія. Він був військовим, кажуть батьки. Служив в батальйоні зв’язку. Він один із перших поїхав захищати кордони України на сході. Воював біля Дебальцевого, звідти дивом повернувся живим, розповідає батько.

«Загалом, коли наших там оточили, він на командирській машині був, він і на БТР-ах їздив. Вони з комбатом вискакували з котла. Тут сидів і розказував, каже мінами накрили. Каже виїжджаємо, тут міни одна, друга, третя. Чуємо зверху стрільба. Повернувся і тут захворів», - розповідає батько Микола Шемець.

Захворів на лейкоз. Мати пригадує, він довго не розповідав їм про свій діагноз.

«Коли вже так сильно припекло, тоді вже його поклали в Київ до госпіталю. Збирали гроші на операцію».

Півтора роки в госпіталі його стан підтримували хіміотерапією. Востаннє, пригадує мати, по дорозі до госпіталю, його стан різко погіршився і він помер у лікарні. Протягом всього часу лікування він не припиняв їздити на Донбас.

На пам’ять про сина у батьків залишились фотографії Олексія та його блакитний берет, як згадка про службу миротворцем у Сьерра-Леоне.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: пам’ятник, учасники АТО, Городня, воїни, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект