Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Міський голова звернувся до керівництва ОДА, аби кінотеатр Щорса почали реставрувати вже цьогоріч


Міський голова звернувся до керівництва ОДА, аби кінотеатр Щорса почали реставрувати вже цьогоріч

Докласти максимум зусиль, аби розпочати реставрацію колишнього кінотеатру Щорса, а нині обласного молодіжного центру, вже цьогоріч. З відповідним проханням до керівництва облдержадміністрації звернувся Чернігівський міський голова під час щотижневої наради в муніципалітеті.Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Прохання до голови обласної державної адміністрації і до відповідальних керівників, хто опікується цим напрямком, все-таки не упустити рік, щоб область почала ремонтні роботи кінотеатру імені Щорса».

Нагадаємо, проєкт модернізації будівлі і створення на її базі хабу соціального партнерства та підприємництва вартістю понад 40 мільйонів гривень ще на початку минулого року підтримав державний фонд регіонального розвитку. Роботи розраховані на 3 роки й мали стартувати восени 2019, однак через помилку в проєктно-кошторисній документації у його реалізації відмовили.

Для Чернігова молодіжний центр – це перспектива організації сучасного простору, платформа для соціального діалогу та бізнес-зутрічей. Відтак залучення людей з області та інших регіонів.

Втім, крім наповнення, це й ще зовнішній вигляд будівлі центру міста. За словами Владислава Атрошенка, об’єкт у нинішньому стані може нести потенційну небезпеку для перехожих. Тому міський голова наголосив на важливості початку відновлення будівлі вже найближчим часом.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Треба, щоб подивились фахівці і підліпили кришу. Але все одно все зовнішнє оздоблення є реальною загрозою для пішохода. Вся ця ліпнина може не пережити цей рік».

Так, будівля має осучаснюватися, як інфраструктура довкола неї.


Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Якщо ми вже переклали мережі, зроблений верхній шар дороги, зроблений сквер Попудренка, зроблено центральну частину, то бажано б у співробітництві з обласною владою знайти розумні рішення і пришвидшити ремонт».

Власне будівля ремонту не бачила вже давно. За словами директорки закладу Ірини Сімонової, колишньому кінотеатру нині понад 70 років і він потребує ремонту зсередини та відновлення зовні.

Ірина Сімонова, директорка КУ «Чернігівський обласний молодіжний центр» Чернігівської облради: «Будівля була збудована в 1939 році. В період війни це приміщення було зруйноване. І в 1947 році відбудовано наново. В 1962 році відбувся ремонт. І все. Тому цей проєкт наразі дуже важливий. І якраз конкурс Державного фонду регіонального розвитку і є тією можливістю, яку неможна втрачати. Бо інших таких коштів, на мою думку, неможливо».

Від вересня тут вже мали розпочати роботи з реконструкції систем опалення та вентиляції, кафе, санвузлів та заміни вікон. Втім виділені державою 7,5 мільйонів гривень так і не освоїли.

Як напередодні повідомили на робочій нараді в облдержадміністрації, проєкт зупинили, бо документація не відповідала будівельним нормам в частині понять реконструкція і реставрація.

Андрій Подорван, заступник голови Чернігівської ОДА: «Наразі прийнято рішення щодо виключення цього проєкту з переліку тих, які будуть реалізовуватися у 2020 році. І пропонується подати цей проєкт після корегування проєктно-кошторисної документації на наступний 2021, 2022 роки».

Міський голова все ж висловив сподівання, що обласна влада докладе зусиль та знайде можливість не відкладати проєкт на 2021 рік, а зможе розпочати вже цьогоріч. Це було б гарантією того, що його справді реалізують, оскільки наразі він затверджений державою, а що буде у 2021 році невідомо. Все ж мова йде про обличчя міста.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: реставрація, кінотеатр Щорса, молодіжний центр, Владислав Атрошенко, Чернігівська ОДА, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект