Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Нову експозицію підготували до ювілею Коропського музею Кибальчича: деякі експонати покажуть вперше


Нову експозицію підготували до ювілею Коропського музею Кибальчича: деякі експонати покажуть вперше

Нову експозицію, до шістдесятиріччя Коропського меморіального музею імені Миколи Кибальчича показали Суспільному його співробітники. Виставка присвячена постаті революціонера та винахідника. Для відвідувачів вона буде відкрита 27 січня. Серед експонатів є такі, що покажуть вперше. Подробиці в сюжеті.Це єдиний в світі меморіальний музей Миколи Кибальчича. Серед його співробітників – двоє братів – Олександр та Григорій Касьяненки. Обидва кажуть: відвідувачі помічають їхню схожість з Кибальчичем.

«Я спекулюю на цій схожості. Підпрацьовую привидом Кибальчича на різних заходах. Типу «Ніч в музеї. Шум, гам, дим іде, і виходить привид Кибальчича», - каже Олександр Касьяненко.

Ідея та організація ювілейної виставки до шістдесятиліття музею Кибальчича – ініціатива Олександра. Він облаштував стенди з експонатами, яких до цього у залі не було. Олександр показує предмети, які публіці представлять вперше.

«Канонник за 1903 рік. Це збірка церковних служб. Воно не виставлялося. Це вперше вона перед телекамерою і перед людським зором. Це з фондів. Спеціально буде виставлятись на шістдесятиріччя музею».

Будинок, у якому зараз музей, стоїть на місці, де раніше був дім родини Кибальчича. Григорій показує предмети побуту оселі, в якій виріс революціонер і винахідник. Вони виставленні під ювілей.

«Поліфон – музична скринька. Причому він програє пісню Марсельєза – революційну пісню. В тодішній Російській імперії і в Європі вона була під негласною забороною аж до 70-х років 19-го століття. Деякі експонати тут, як і цей стілець, як і цей туалетний столик – саме з дому Кибальчича».

Частина виставки присвячена історії авіації і космонавтики. Це тому, що уродженець Коропа Микола Кибальчич автор схеми першого у світі реактивного літального апарату, каже Григорій Лукяненко.

«Якби по тому проекту зробили ракету вона мала б такий вигляд. Можливо, нам цей проект здається примітивним, але ж це 1881 рік. Навіть до парового літака Можайського, який чи злетів чи не злетів, ще 6 років. А до першого польоту братів Райх аж 20 років».

«Репрезентована буде виставка значків, медалей, конвертів на тему космонавтики і авіації. Адже більшість експонатів, які перед вами, ніколи не бачили люди. Вони були у фонді. І, завдяки нашому науковому співробітнику, його праці, не маючи жодної копійки на виготовлення всього цього обладнання. Ми стягували все по частинкам, щоб зробити якусь нову експозицію».

На ювілей музею співробітники анонсують, крім експозиції, науковий круглий стіл, де зберуть колег, які працювали в музеї з початку заснування – з 60-х років. Обіцяють і концертну програму.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: виставка, музей Кибальчича, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект