Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Чернігівські школярі самі збирають керовані іграшки-роботи


Чернігівські школярі самі збирають керовані іграшки-роботи

Саморобний танк зі звичайної іграшки, який може виконувати команди через смартфон, машинка з керуванням через блютуз, та «тетріс». Це – розробки школярів, які займаються в гуртку робототехніки. У Міжнародний день дітей-винахідників вони показали їх нашим кореспондентам.Цей танк згодом перетвориться на керованого робота. Це - винахід трьох школярів, які займаються у гуртку робототехніки. Хлопці навчаються у восьмому та дев'ятому класах. Двічі на тиждень відвідують гурток, у якому втілюють спільні ідеї.

Школяр Іван Федорченко каже: «Це танк майже саморобний, тому що корпус був взятий від іграшки, який буде брати участь у роботобоях, які ми влаштовуємо кожний рік. Власноруч тут було поставлено тільки електроніку. А також буде робитися зброя на нього - це буде молот, який буде бити по інших машинах. Якщо розібратися, то тут просто, але, на перший погляд, це складна схема, тому що тут є комп’ютер свій, є регулятор двигунів, який регулює швидкість обертів кожного двигуна окремо, а також акумулятор, який забезпечує живлення всього мозку танка».

Танк може розвинути швидкість до 15-20 км на годину, каже Іван. «Мозок» танка отримує команди через спеціальний мобільний застосунок.

Школяр Андрій Рогозін розповідає, як він працює: «В кожному смартфоні є блютуз-модуль, відповідно, в нашому танку він також є. Через смартфон ми підключаємось до нього, і там, відповідно, у нас утворюється порт, у який ми можемо відправляти інформацію. Програма вшита в наш «мозок» танка, вона сприймає те, що ми відправляємо, і виходить у відповідності з тим, що ми робимо, воно робить якісь дії».


Займаються у гуртку хлопці перший рік. Над винаходом почали працювати два місяці тому, каже керівник гуртка Анатолій Ревко. Їх задачею було оживити звичайну іграшку, каже керівник. Винахід збираються представляти на різних змаганнях.

«Це була ідея їхня, вони принесли оцей сам корпус танка, це їх. Ми їх забезпечили якраз оцією електронікою, яку вони туди вже напихують. Їхнє завдання якраз все зліпити разом, щоб все завелось, запрацювало. Там одночасно вони працюють і з механікою, і працюють з електронікою, ну і плюс програмування. Плюс - ще його зробити таким, щоб він міг краще за всіх зробити те, що треба - швидше проїхати, всіх на своєму шляху розпихати».

Всього в гуртку займається 18 винахідників. Дмитро, Денис та Олександр розробили машинку, якою можна керувати через блютуз.

Олександр Сич розповідає про свій винахід: «Поки ще ми її робимо. Але те, що в нас вже є, ми робили 3-4 заняття. Тобто близько 6-8 годин. Безпосередньо керування відбувається через «застосунок», а сама вона їздить на чотирьох електродвигунах, які живляться дванадцяти вольтами від батарейки - звичайними півторавольтними батарейками. Ми плануємо провести бої роботів, і це ніби пре-альфа-модель цієї машинки для боїв».

Олександр Пахомов створив «тетрис» з підручного матеріалу. Показує результат за два тижні роботи. Поки що гра в розробці, каже хлопець: «Якщо заповнити нижню лінію, то вона буде стиратись. Тільки її потрібно спочатку заповнити, вона довго заповнюється. Ми плануємо зробити корпус на 3-D принтері, який поруч є. На комп’ютері зробимо модель, і роздрукуємо на 3-D принтері».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: гурток робототехніки, школярі, винахід, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект