Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Комунальне підприємство «Чернігівоблагроліс» не перейде на електронний облік деревини


Комунальне підприємство «Чернігівоблагроліс» не перейде на електронний облік деревини

Комунальне підприємство «Чернігівоблагроліс» не перейде на електронний облік деревини з 1 лютого, як того вимагає Прем’єр-міністр Олексій Гончарук. За словами першого заступника гендиректора підприємства Володимира Никончука, на впровадження електронного обліку потрібно 15 мільйонів гривень. Цих грошей підприємство не має. Натомість, заступник голови облдержадміністрації Олександр Савченко каже, таких грошей для запуску цієї системи не потрібно.Це склад державного підприємства «Новгород-Сіверський лісгосп». На колодах ось такі чипи. Електронний обіг деревини тут ведуть з 2012 року, каже інженер з лісозаготівлі Григорій Гавриленко. На чипах інформація про деревину.

Андрій Заліський, начальник нижньоскладського комплексу ДП «Новгород-Сіверський лісгосп» каже: «Який асортимент, якої породи, яка довжина, який коефіцієнт, який діаметр, який клас якості. Тобто з цього чипу вся інформація потрапляє сюди. Потім ми інформацію роздруковуємо через принтер на папір.»

Такі дані зчитують з бирки за допомогою кишенькового персонального комп’ютера.

«Цей прилад, яким ми зчитуємо інформацію з бирки, називається КПК скорочено. Ми зчитали тільки що бирку з деревини.»

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук 14 січня дав завдання, щоб усі лісові господарства перейшли на електронний облік деревини до 1 лютого. За його словами, це необхідно, щоб ефективніше боротися із «сірими» ринком деревини і незаконними вирубками ліку.

«У нас є досі господарства, які дозволяють собі не чіпувати деревину, вважають що вони можуть працювати поза системою. Доручаю до 1 лютого забезпечити перехід усіх господарств на форму централізованого електронного обілку деревини. Хто не почує, а я розумію, що ми не впливаємо прямо на комунальні господарства, хто не почує цю позицію, буде складно працювати з усіх точок зору.»

Почув, але не зможе перейти на електронний облік деревини перший заступник гендиректора комунального підприємства «Чернігівоблагроліс» Володимир Никончук. Комунальних лісгоспів в області 18. І закупити обладнання для них коштуватиме 15 мільйонів гривень.

«Необхідна кількість бірок - 2 мільйони, а ці бірки коштують 4 мільйони 190 тисяч гривень. Кишеньковий персональний комп’ютер, який потрібен для точкування 45 штук на 1 мільйон 174 тисячі гривень. Мобільний термопринтер 45 штук - 371 тисяча гривень. Набір засобів для кріплення бирок, це молотки і так далі - 45 штук на суму 400 тисяч гривень. Заробітна плата інженера кожного, якого потрібно, а це 18 чоловік і плюс майстри - це ще додатково 2 мільйони 311 тисяч гривень на заробітну плату. Встановлення програмного забезпечення і плюс там ще платити встановлення щомісячно 20 тисяч гривень. І це ще 6 мільйонів 420 тисяч гривень. На даний час у нас таких коштів немає вільних, щоб вкласти їх в електронний обіг. Тому до 1 лютого ця робота не буде зроблена.»

Коли введуть елетронний облік деревини у комунальному підприємстві «Чернігівоблагроліс» - не відомо, каже Володимир Никончук. Зроблять це, як збільшать прибутки. Заступник голови облдержадміністрації Олександр Савченко каже, для впровадження роботи системи електронного обліку таких грошей не треба.

«Якщо взяти затрати у розрахунку на 10 тисяч метрів кубів заготовленої деревини, якщо беремо «Агроліс» - в них заготовленої 2,6 тисяч кубів до 38 тисяч кубів, то вартість розрахунку на 10 тисяч заготівлі затрати будуть приблизні рівні 24 тисячам гривень. Сюди буде входити матеріально технічне забезпечення 5 категорій і обслуговування на 10 тисяч заготівлі - 30-35 тисяч гривень. Приблизно 60-70 тисяч гривень повинно вартувати так.»

Щоб порахувати вартість переходу на електронний облік деревини, треба звернутися до лісогосподарського інноваційно-аналітичного центру, сказав Олександр Савченко.

«На сьогоднішній день звернень з боку комунальних лісокористувачів і приватних до них не було.»

Головний інженер держпідприємства «Чернігівське лісове господарство» Михайло Полубень каже, в електронному обліку деревини є свої плюси і мінуси.

«До плюсів відніс модернізацію працівників, які ведуть облік деревини. Бо вони 1 раз при здійсненні приймання заготівлі здійснють розмірно-якісні характеристики. В подальшому, відпадає потреба виконання цієї роботи, якщо раніше це потрібно було робити щоразу при здійсненні господарської операції. До недоліків висока вартість обладнання. Залежність від наявності інтернет-зв’язку. Це поки не зовсім в’яжеться з діючою системою вимог нормативно-правових актів і законодавства щодо маркування. Бо маркування біркою запроваджено на підставі управлінських актів органів влади, а законодавство діюче маркування пластиковими бірками не передбачене."

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: електронний облік, деревина, КП «Чернігівоблагроліс», чіпи, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект