Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Володимир Тітарчук один із тих військових, які героїчно захищали Донецький аеропорт


Володимир Тітарчук один із тих військових, які героїчно захищали Донецький аеропорт

Побратими його називали просто і шанобливо Іванович або Теща. Такий позивний танкісту Володимиру Тітарчуку з Чернігова вони дали, бо він постійно бубонів, повчаючи молодих воїнів і пильно слідкуючи за тим, щоб ті берегли себе.Володимир Тітарчук один із тих військових, які героїчно захищали Донецький аеропорт. Він кадровий офіцер у третьому поколінні, і на війні не був новаком, бо вже мав бойовий досвід. Брав участь у миротворчих операціях у країнах Африки, а на фронт поїхав добровольцем.

Володимир Тітарчук був із тих бійців, яких бойовики називали кіборгами. Він брав участь у запеклих танкових боях. На своєму Т-64 він щодня виїздив до Донецького аеропорту – підвозив набої, вивозив поранених, тримав оборону форпосту українських захисників.

Героїчна оборона Донецького аеропорту тривала 242 дні – з 26 травня 2014 по 22 січня 2015 року. Володимир Тітарчук 10 місяців був у самісінькому пеклі війни.

Збереглися кадри з документального фільму Леоніда Кантера «Добровольці божої чоти». Тут видно, як офіцер разом зі своїми побратимами, відчайдушно захищає Донецький аеропорт.


14 жовтня він потрапив під смертельний обстріл, а 17 від отриманих тяжких ран помер. За офіційними даними під час оборони Донецького аеропорту загинуло понад 200 українських військових. А 16 січня став днем пам’яті кіборгів.

Володимир Тітарчук похований на Алеї Героїв кладовища «Яцево». Побратими, волонтери не забувають вшанувати його пам’ять.

Чернігівська загальна освітня школа №1 з поглибленим вивченням іноземних мов також шанує пам’ять кіборга. Тут навчається його син. Колектив навчального закладу проводить виховні години для учнів. У музеї школи зібрані речі та фотодокументальні матеріали, які розповідають про героя.

Ім’я Володимира Тітарчука вписане в книгу пам’яті «Героїв Сіверського краю». Про легендарного кіборга йшла мова і в теленарисі «А були спочатку хлопчики», що канал «Новий Чернігів» реалізовував в рамках «Бюджету участі» минулого року. Він назавжди залишиться в історії свого міста і країни в числі славних Героїв захисників рідної землі.Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Володимир Тітарчук, кіборги, Донецький аеропорт, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект