Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Ялини, що ростуть біля видавничого комплексу «Десна» у Чернігові, пересадять до підніжжя церкви


Ялини, що ростуть біля видавничого комплексу «Десна» у Чернігові, пересадять до підніжжя церкви

Чотири ялини біля видавничого комплексу «Десна» у Чернігові, пересадять до підніжжя Катерининської церкви. Таке рішення сьогодні ухвалили на засіданні виконкому міської ради. Начальник комунального підприємства «Зеленбуд» Роман Старіков каже, що дерева розташовані біля будівельного майданчика та заважають проведенню робіт. Ялинам близько 40 років, і щоб їх пересадити, потрібна спеціальна техніка.Пересадити планують ось ці чотири ялини, що ростуть біля видавничого комплексу «Десна». Вони ростуть поряд із будівельним майданчиком, де планують звести багатоповерхівку. Як каже начальник комунального підприємства «Зеленбуд» Роман Старіков, ці дерева заважатимуть працювати будівельній техніці. Ялини здорові, і щоб не рубати їх, вирішили пересадити.

«Вони, дійсно, в доброму стані, і будемо намагатись, щоб вони вже радували око містян та гостей міста.»

Роботи проведуть за рахунок забудовника – фірми «Укрсівербуд», каже Роман Старіков.

«Буде приїздити техніка, яка дорого вартісна, і роботи по пересадці теж доволі такі складні, і коштують великих коштів. І сплачує і проводить роботи саме забудовник.»

Пересадити ялини планують сюди – до Катерининської церкви на в’їзді в місто.

«Саме це місце, тому що воно дозволяє у даних ялин, так як вони дуже великого розміру, велика коренева система - і розмістити в місті, де дуже багато комунікацій, не так то і просто знайти куди пересадити, а знайшли це місце і запропонували виконкому, і забудовнику також.»

Коли саме це станеться - поки не відомо, каже виконувач обов’язків начальника комунального підприємства «Чернігівбудінвест» Олександр Сердюк.

«Підрядна організація, основна підрядна, «Укрсівербуд» надав гарантію, ми уклали додаткову угоду трьохсторонню і «Сівербуд» перерахував нам на один рік на 365 днів 120 тисяч гривень на випадок, якщо, не дай боже, не приживуться, щоб ми могли по іншому вирішити це питання: скажімо, відновлення таких от насаджень.»

Ці ялини виростили з насіння, яке свого часу збирали в Криму, каже кандидат біологічних наук Юрій Карпенко. Висаджували їх в сімдесятих роках минулого століття. Деревам більше сорока років, і пересадити їх бажано взимку, коли рослини знаходяться в стані покою. Головне, каже біолог, доглядати за ялинами після пересадження.

«Тому що ризик не стільки перемістити ялину і посадити, а ризик догляду і з подальшим контролем за її станом. І відповідальність тих служб, а це комунальне підприємство «Зеленбуд», яке обслуговує зелені насадження, які дотримуються технологій перенесення великих дерев.»

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ялинки, видавничий комплекс «Десна», Катерининська церква, пересадка, Роман Старіков, Олександр Сердюк, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект