Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Ремонт доріг, автобусне сполучення та інші проблеми вирішуватимуть у Ріпкинській ОТГ після виборів


Ремонт доріг, автобусне сполучення та інші проблеми вирішуватимуть у Ріпкинській ОТГ після виборів

Зараз бюджет Ріпкинської селищної ради складає 12 мільйонів гривень, в ОТГ, за попередніми розрахунками, сказав Сергій Гарус буде – 100 мільйонів.До новоутвореної Ріпкинської ОТГ увійшли села Радульської селищної ради, Грабівської, Задеріївської, Ловинської, Петрушівської сільських рад. Надали згоду на приєднання ще дві сільські ради, але вони не Ремонт доріг, відновлення автобусного сполучення з віддаленими селами і встановлення вуличного освітлення. Такі проблеми планують вирішувати у Ріпкинській об’єднаній територіальній громаді після проведення виборів. Про це Суспільному сказав Ріпкинський селищний голова Сергій Гарус. увійшли до Ріпкинської ОТГ.

Сергій Гарус, Ріпкинський селищний голова каже: «Ще надали згоду Новоукраїнська сільська рада і Пушкарівська. У зв’язку з тим що вони не мають спільної межі, то було прийнято рішення про об’єднання цих шістьох, які мають спільну межу.»

До Ріпкинської ОТГ увійшли 23 населені пункти включаючи Ріпки, сказав Сергій Гарус. За його підрахунками, очікувані доходи ОТГ складуть 100 мільйонів гривень.

«На сьогоднішній день є прикордонні частини, які сплачують податки до районного бюджету, а потім будуть до ОТГ. Є підприємства державного лісгоспу - вони також сплачуватимуть до ОТГ. І підприємства, які знаходяться на території селища, це і Укрзалізниця, Цех зв’язку і Укрпошта. І на сьогоднішній день наша «Планета ІНС». Головні надходження – це власні бюджетні установи.»

Микола Силенко, консультант із бюджетних питань Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України каже: «Виходить, що доходи - 100 з чимось мільйонів, а видатки - на 9 мільйонів більше. Доведеться десь на чомусь зекономити або шукати додаткові шляхи підвищення доходів. Після проведення перших місцевих виборів вони перейдуть на прямі міжбюджетні відносини і отримають дотацію-вирівнювання, базову дотацію, освітню субвенцію і ряд інших трансфертів, зокрема, субвенцію на розвиток інфраструктури. Ми розуміємо, що 20-ий рік – плановий по виборам місцевим – жовтень-місяць. Тому, скоріше за все, дуже може бути, що вибори в них будуть чергові, планові, у жовтні 20-го року.»

Жителі ж Ріпок від об’єднання очікують наступне.

Євдокія Іневич хоче, щоб відремонтували дорогу: «Я б хотіла що б дорогу там, де ми живемо, на Лермонтова, вона така там зовсім брудна, хоч би там дорогу зробили.»

Жителька Ріпок Лідія каже, що гроші потрібні на лікарню: «У нас лікарня у такому плачевному стані. Навіть білизни немає путньої. Все розірване. Тут стільки проблем.»

Любов Харченко каже: «Дороги не вистачає, і води не вистачає. Все що роблять, нехай роблять. У нас центральна дорога Ріпки-Любеч - там просто їхати неможливо. Самі ямки. Ось там можна і ремонтувати.»

Це село Задеріївка Ріпкинського району. Воно одне з шести сіл, яке увійшло до новоствореної ОТГ. За словами сільського голови Любові Сусло, приєдналися, аби мати більше можливостей для змін.

«Перш за все дороги, вони останні роки не ремонтувалися. І грунтові дороги є, та всі дороги на території сільської ради у занедбаному стані. Мене турбує більш за все сміттєзвалище. В нас немає комунального господарства, і я стою на тому, аби обов’язково сортували сміття. У нас недалеко є річка Дніпро, може будуть можливості організовувати там який-небудь відпочинок. Я думаю, що буде більше можливостей для розвитку.»

Про проблеми села Задеріївка жителі кажуть так.

Олексій Кодаш, житель Задеріївки каже, що в селі багато треба зробити: «Б’єм тут машини, як собаки. Треба аби дорогу зробили. Та і взагалі багато чого треба. Клуб відремонтувати - він тече. Багато чого треба зробити.»

«Нас ніхто не розуміє і ніхто не слухає. А те, що ми хочемо, нікого не хвилює. Дорогу й ту зробити не можуть», - каже житель Задеріївки Анатолій.

Це селище Радуль Ріпкинського району. Воно також приєдналося до Ріпкинської ОТГ.

Проблемою свого села називає погану дорогу Людмила Баличева: «Дорога в нас не важна. Її треба ремонтувати. І ФАПу тут треба допомагати. Усім треба допомагати.»

Житель Радуля Євген каже: «Пляж би почистили на річці, оце було б добре. Дорогу до Ріпок би зробити, бо ви самі їхали і бачили. Там ямка на ямці.»

Дмитро Сердюк каже: «За цим будинком амбулаторія. І дали б туди якесь обладнання. Лікаря одного немає, все втрачається і все знищується. Не тільки б приділялася увага на районні центри, а і сюди доходили трошки або хоча й який-небудь відсоток коштів, які будуть надходити до громади.»

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Ріпкинська ОТГ, громада, децентралізація, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект