Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » «43 роки пропрацювала і нічого не заробила». З січня в Україні підвищиться пенсія


«43 роки пропрацювала і нічого не заробила». З січня в Україні підвищиться пенсія

З січня 2020 року в Україні підвищиться пенсія у непрацюючих 65-річних чоловіків, які мають до 35 років трудового стажу, та жінок, які пропрацювали не менше 30 років.Наталія Білозуб, заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області: «Законом України «Про державний бюджет України» на 2020 рік передбачено збільшення мінімальної заробітної плати. Цей показник впливає на таку категорію пенсіонерів. Встановлено, що у них розмір мінімальної виплати не може бути менше, ніж 40% від мінімальної заробітної плати. Якщо Законом України «Про державний бюджет» на 2020 рік передбачений розмір мінімальної заробітної плати 4723 гривні, то 40% - це 1889,20 гривень».

Але, на жаль, такі виплати стосуються далеко не усіх стареньких та немічних. Так, Ніні Василівні йде 83 рік. Працювати пішла відразу після війни, по закінченні 7-го класу. Наразі отримує 1777 гривень пенсії.

Ніна Василівна, пенсіонерка: «Пішла на ферму у 14 років. На собі носили по 4 відра. Працювала свинаркою. Мене послали в архів, бо 19 днів у мене не вистачило до 30 років стажу. Міський стаж мені зробили, а сільського ні одного дня в рахували. Кажу, мені тоді палички писали. Дайте мені 19 паличок, щоб у мене було 2 тисячі. Мені сказали, що я тоді малолітка було і мої палички йшли на когось».

Так нічого Ніна Василівна і не добилася. Без цих 19-трудоднів жінка не впевнена, що держава і цього разу щось додасть до її скудної пенсії. Останнього разу, каже, прибавили 52 гривні, а її сусідці 16. При цьому проблем зі стажем у Марії Дмитрівни не виникло.

Марія Дмитрівна, пенсіонерка: «Столько я работала и ничего не заработала. 43 года стаж работы. А пенсия разве такая должна быть? Было 2200, а будет наверное 2400. И вся пенсия. Чтобы 43 года работать и такую пенсию дать. Я верю в Бога, вот это меня и держит на плаву».

Марія Дмитрівна пішла на пенсію з ІІ групою інвалідності. Каже, важко працювала, а все дитинство пройшло при свічках на столі, тож не вірить власним вухам, коли чує про підвищення зарплат столичним посадовцям.

Марія Дмитрівна, пенсіонерка: «Надо депутатам по 100 тысяч, а этим надо по 240 тысяч. Я думаю, может ослышалась».

В Україні з нового року прожитковий мінімум складає 2102 гривні на місяць. Тож розмір мінімальної пенсії становитиме 1638 гривень, а ветерани трудового фронту зі стажем отримають підвищення. Перерахунок уже провели автоматично, повідомила заступниця начальника Головного управління Пенсійного фонду України у Чернігівській області.

Наталія Білозуб, заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області: «Якщо перерахунок ми провели 75700 особам, то в підвищеному розмірі отримає 67 тисяч пенсіонерів. Це середнє підвищення складе 115 гривень. Крім цього, хочу зазначити, що з 1 липня був проведений перерахунок відповідно до постанови Кабінету Міністрів, яка передбачала, якщо чоловіки мають не менше ніж 35 років стажу, а жінки, якщо не мають 30 років страхового стажу, розмір пенсії не може бути меншим, ніж 2 тисячі гривень».

Певні позитиви очікують і на військових пенсіонерів, повідомила Наталія Білозуб.

Наталія Білозуб, заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області: «У 2019 році військовим пенсіонерам виплачували 75% суми підвищення розміру пенсії, який був проведений перерахунок з 1 січня 2018 року. Починаючи з 1 січня 2020 року, їм вже буде виплачуватися 100% цієї суми підвищення, тобто повністю весь розмір пенсії».

При цьому у Пенсійному законодавстві усе залишається без змін. Пенсія призначається при досягненні пенсійного віку та у відповідності до наявності відповідного стажу. Якщо у вас його не вистачає, доведеться пропрацювати до 63 або 65 років.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: пенсія, Пенсійний фонд, перерахунок, Наталія Білозуб, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект