Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Злочинів розкривати стали більше та й загалом їх кількість зменшилась


Злочинів розкривати стали більше та й загалом їх кількість зменшилась

Злочинів розкривати стали більше. Та й загалом їх кількість зменшилась, якщо порівнювати 2018 та 2019. Так підсумував минули рік начальник міського відділу поліції.Анатолій Домарацький, начальник Чернігівського відділу поліції: «Є позитивна динаміка щодо розкриття злочинів – тяжких, особливо тяжких. Протягом року було скоєно фактично і повідомлень було про 8 вбивств. Вони всі розкриті. Було 2 повідомлення про нанесення тяжких тілесних ушкоджень з наслідками смерті. Вони також розкриті. Якщо порівнювати з 2018 роком, то таких повідомлень було 3».

Зменшилася до 8 кількість розбійних нападів, а разом з тим у 2,5 рази і грабежів. Всього зафіксували 55 випадків, з показником розкриття 53%.

Одним із найпоширеніших злочинів залишається крадіжка. Їх скоєно більше 2 тисяч – від дрібних з магазинів до угону автівок.

Анатолій Домарацький, начальник Чернігівського відділу поліції: «Буквально перед новим роком були крадіжки з автокооперативів. Тобто, приходячи до гаражу, зривають замок. Ми на гарячому затримали 3 чернігівців, які викотили з гаража машину».

Ті ж злочинці зізналися ще у 8 подібних злочинах.

Спостерігається тенденція і до зменшення квартирних крадіжок. З 445 у 2018 році до 377 у 2019 році.

«Десь 65% розкрито», - каже начальник Чернігівського відділу поліції Анатолій Домарацький.

Велика кількість і випадків шахрайства. Переважно телефонних. З такими повідомленнями до поліції за минулий рік зверталося 424 рази. І переважно вже після того, як попрощалися зі своїми заощадженнями, повіривши у легенди шахраїв.

Анатолій Домарацький, начальник Чернігівського відділу поліції: «Ми розкриваємо данні види злочинів, але не в тій кількості, в якій хотілося, і яку кількість хотіли б люди бачити від нас, як від поліції міста Чернігова. Але певні позитив в даному напрямку у нас є, а також певні напрацювання. Думаю, ті, що ми не дорозкрили в 2019 році, розкриємо в 2020 році».

За словами начальника міського відділу поліції, позитивно впливає на розкриття злочинів у місті і система відеоспостереження «Безпечне місто».

Анатолій Домарацький, начальник Чернігівського відділу поліції: «Мережа «Безпечне місто» нам дуже допомагає. На сьогоднішній день у нас уже більше 252 установлено, з них 40% з розпізнаванням номерних знаків. Можна сказати навіть у 60% «Безпечне місто» допомагає нам розкрити будь-які злочини, в будь-яких напрямках».

149 злочинів скоєно у громадських місцях – завдання тілесних ушкоджень, хуліганство чи порушення публічного порядку. Стосовно останнього, то минулого року зі скаргами до поліції надійшло 105 звернень від людей щодо порушень у розважальних закладах у центрі міста. Це власне і стало одним із факторів, який вплинув на рішення міської влади, зокрема, членів виконавчого комітету, обмежити роботу нічних закладів у центрі Чернігова максимум до опівночі.

Анатолій Домарацький, начальник Чернігівського відділу поліції: «Ми підтягуємо туди наряди. Ми ці всі місця відпрацьовуємо. Якщо вони не будуть у нічний час працювати, то наскільки нам легше буде працювати».

Впливає на розкриття злочинів і кадрове питання. На думку начальника міськвідділу поліції, наявної кількості правоохоронців недостатньо, аби задовольняти потреби 300-тисячного міста. Так, на плечі близько 100 оперативників і дільничних лягають всі кримінальні справи, які трапляються у Чернігові.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: поліція, злочинність, розкриття, Анатолій Домарацький, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект