Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » 15 медичних закладів можуть залишитися без фінансування з 1 квітня?


15 медичних закладів можуть залишитися без фінансування з 1 квітня?

Медреформа в дії.

Від 1 квітня стартує друга хвиля трансформації системи охорони здоров’я. Відповідно до якої вторинна і третинна ланки вже за 2 місяці має запрацювати за принципом «гроші ходять за пацієнтом» і фінансуватися через Національну службу здоров’я. Її фахівці на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я повідомили, що Чернігівщина нині в десятці лідерів по готовності до нового етапу реформи.Юлія Сєдая, начальниця Управління північного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України: «На сьогодні по Чернігівській області автономізація складає 89,2% від загальної кількості. Це дуже добрий показник. Я вас з цим вітаю. Далі, підключення до МІС – 82,2%. Це теж дуже добрий показник. Комп’ютеризація трошки підвищилась – майже 40%. Реєстрація лікарів всіх рівнів – 23,5%».

Бути готовими запрацювати за новим механізмом і відповідати визначеному рівню якості надання послуг, - такою є вимога для укладення договорів з НСЗУ на отримання медичних гарантій. Однак, в області зазначають, 68% загальної готовності – це лише теорія.

Микола Дейкун, голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО: «Я вважаю, що на 1 квітня 2020 року не готові ні держава, ні ми. Все робиться з коліс».

Так, за словами Миколи Дейкуна, після початку реформування галузі і впровадження першого етапу, можливостей для підготовки всі закладів було мінімум.

Микола Дейкун, голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО: «З одного боку часу, а з іншого боку і коштів не було. Тому, якщо ми готували заклади до вступу в новий етап реформи, то ми повинні були дати закладам кошти на придбання медичного обладнання. Повинні було прозоро сказати вартість послуги. Її на сьогоднішній день ще немає. Структура послуги, що в кожну послугу входить, - ми на сьогодні не знаємо. Тому, які кадри, яке обладнання, як і що, ми нічого не знаємо».


Серед ризиків, які нині вбачають в області, не враховані специфіки медустанов у процесі трансформації, невідшкодування державою вартості комунальних послуг та енергоносіїв, і нестача фінансування для деяких закладів, що не відповідають вимогам для укладення договорів.

Так, серед тих установ, що мають 50 і менше відсотків від історичних доходів, – протитуберкульозний диспансер, обласна психоневрологічна лікарня, центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Відродження», стоматологічні лікарні та міські дитячі поліклініки в Чернігові. Загалом 15 закладів.

У зв’язку з реформою кошти в обласному бюджеті з другого кварталу на них не закладені, а у самих закладах і місцевих громадах фінансування на їх діяльність не вистачить.

Микола Дейкун, голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО: «Ви представляєте, що таке, коли не видно закладу ні в якому бюджеті на фінансування? Там же люди працюють. Що стосується нашого обласного центру, соціально значущого, для небезпечних хвороб, то я думаю, по даним на сьогодні, треба звільнити з 1 квітня близько 500-550 чоловік. І ми їх будемо попереджати. Я не маю джерела фінансування».

Наразі в області спільно з Національною службою здоров’я розробляють стратегію роботи з фінансово-нестабільними установами.

Юлія Сєдая, начальниця Управління північного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України: «Це можуть бути різні програми, різні дофінансування, об’єднання з багатопрофільними закладами, розвиток платних послуг і перетворення на успішні КНП, надання соціальних послуг, стаціонарний догляд. Я запевняю вас, що стратегії в області дуже ефективні. І судячи з діалогу, який був у п’ятницю, думаю, що ніяких загроз та катастроф не існує».

Під час засідання в облраді наголосили, що в процесі реформування, важливо, аби змінилася сама система і водночас жоден пацієнт чи пацієнтка не відчули незручностей. Одним з результатів зустрічей мало стати звернення до Президента та уряду з приводу поступового старту реформи, як наприклад пенсійної, та вирішення проблеми оплати державою комунальних послуг.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: медреформа, медичні заклади, фінансування, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект