Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Відроджують традиції: учні Новгород-Сіверської школи №2 привітали містян зі святом Маланки


Відроджують традиції: учні Новгород-Сіверської школи №2 привітали містян зі святом Маланки

Ряджені на рядженому коні їздили містом, співали колядки та щедрівки. Так учні Новгород-Сіверської школи №2 привітали містян зі святом Маланки. Цій традиції 8 років. Як каже педагог-організатор Катерина Рушакова, таким чином вони відроджують народні традиції.Так учні Новгород-Сіверської школи №2 вітають містян з Маланкою. Гурт пересувається вулицями, співаючи святкові пісні.

Учні колядують та щедрують містом в період святок - від Різдва до Водохреща. Цій шкільній традиції 8 років. Всі роки кінь Орлик - незмінний супутник святкової ватаги. Возить щедрувальників. Цьогоріч снігу нема, тому замість санчат – на возі.

«Колядуємо уже мабуть 8-й рік поспіль, з дітьми відроджуємо народні традиції. Дітям це подобається, цікаво. Нас запрошують організації, підприємці, щоб ми поколядували у них», - розповідає педагог-організатор Новгород-Сіверської школи №2 Катерина Рушакова.

У ватазі – вісім учнів. Кожен має свою роль у святковому дійстві.

Денис Качан виконує роль звіздаря.

«Це чоловік, який збирає подарунки, які нам дають за те, що ми заколядували. Це дівчата, які колядують. Це коза з циганом. Це чорт, який несе зло. Є колядники, які колядують. А я перший заходжу з зіркою, щоб благословити пана-господаря».

Щедрувати школярі йдуть туди, де запрошують. Кожен рік заходять до районного терцентру. Тут вітають з різдвяними святами бабусь та дідусів.

«Саме сьогодні ми відзначаємо Маланки. На Маланки завжди ходять колядувати, а також водять козу. Це особлива традиція, якщо коза зайде до хати, то весь рік буде щасливим. Хочеться побажати всім здоров’я, побажати міцного здоров’я Україні, мирного неба, це для нас зараз дуже важливо, добробуту в домі», - каже Юлія Гула.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: традиції, Маланка, Новгород-Сіверська школа, привітання, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект