Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Після свят контейнери в окремих мікрорайонах доводилося очищати тричі на день, – керівник АТП-2528


Після свят контейнери в окремих мікрорайонах доводилося очищати тричі на день, – керівник АТП-2528

На 100 тисяч кубометрів сміття більше, ніж у 2018 році, зібрали та вивезли минулого року працівники КП «АТП-2528» у Чернігові. Усього на звалище потрапило близько 800 тисяч кубометрів відходів, з яких основну частину вивезли саме працівники комунального підприємства.Після свят контейнери в окремих мікрорайонах доводилося очищати тричі на день, так інтенсивно чернігівці їх наповнювали вперше за останні роки, повідомив Руслан Волок на першій післяноворічній нараді у міського голови.

Русла Волок, керівник КП «АТП-2528»: «На 1 січня 2020 року встановлено 75 напівпідземних контейнерів по 3 куба, на 21 майданчику, на географічній території ЖЕКу №10. Ще 24 контейнери є на базі, які будуть встановлені на початку цього року. Також на території 10-го ЖЕКу, де були встановлені підземні контейнери, в 46 висотних будинках в 111 під’їздах були заварені сміттєпроводи».

Підприємство активно працює над зменшенням собівартості послуг з прибирання міста та вивезення сміття. Так сучасні сміттєприбиральні автомобілі на базі МАЗ з маніпулятором у порівнянні зі старими ЗІЛами тільки на пальному економлять близько 2 мільйонів гривень. На сьогодні на підприємстві працює 39 спеціалізованих автомобілів, у тому числі 35 сміттєвозів, з яких 28 на базі автомобіля ЗІЛ та 6 на базі МАЗ, які значно ефективніші, ніж старі авто. Загалом на місто потрібно було б 11 таких великих сміттєвозів. У 2020 році заплановано придбати для Чернігова ще 2.

Полігон твердих побутових відходів на сьогодні займає близько 30 га. Згідно з чинним законодавством КП «АТП-2528» сплачує екологічний податок, який становить близько 7 мільйонів гривень. У 2018 році почалися роботи з приведення сміттєзвалища до вимог Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
Зараз полігон ліцензований. Але дозволи треба оновлювати кожного року. Невиконання вимог і не отримання ліцензій для міста може мати критичні наслідки, підкреслив Руслан Волок.

Наразі полігон переповнений. Площі під розміщення відходів вичерпані. Але відсутність відповідної законодавчої бази наразі не дозволяє реалізувати сміттєпереробні проєкти у Чернігові, акцентував Владислав Атрошенко.

Згідно зі схемою санітарної очистки міста КП «АТП-2528» прибирає 88 об’єктів благоустрою міста протяжністю 148 км, забезпечує підмітання вулиць, тротуарів, прибирання снігу, миття зупинок, також проводить певні роботи з утримання та ремонту вулично-дорожньої мережі.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: сміття, побутові відходи, АТП-2528, Руслан Волок, нарада, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект