Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Як вирішується проблема аварійного житла у Чернігові?


Як вирішується проблема аварійного житла у Чернігові?

Крок за кроком Чернігівська міська рада просувається у вирішенні проблеми аварійного та застарілого житлового фонду. При цьому Чернігів у цьому питанні іде значно попереду Верховної Ради і намагається спонукати народних депутатів до комплексного вирішення цієї проблеми.Олександр Сердюк, в.о. начальника КП «Чернігівбудінвест» ЧМР: «Програма ця дуже не проста. Що буде ускладнювати вирішення цього питання? По-перше, недостатня, на наш погляд, законодавча база. Про це ми вже писали на Кабінет Міністрів. У наших сусідніх державах є прийнята практика, коли зноситься житло, законодавчо встановлюється коефіцієнт, наприклад, 1,5. Тобто у людини обстежується житло, його площа, множимо на 1,5, а можливо в центральній частині й на 2, і людині видається житло, в незалежності від кількості прописаних. Тільки щоб не було ніяких спірних питань».

Це є однією з проблем, яка не спонукає інвесторів братися за вирішення питання аварійного житла. Програма, яка прийнята на сесії Чернігівської міської ради на найближчу п’ятирічку і положення щодо її реалізації, яке винесено на обговорення, як регуляторний акт, дозволить встановити основні правила гри у вирішенні цієї проблеми у Чернігові, акцентує виконуючий обов’язки керівника КП «Чернігівбудінвест» Олександр Сердюк.

Усі технічні моменти з її реалізації згідно з проєктом положення покладені саме на це комунальне підприємство.

Олександр Сердюк, в.о. начальника КП «Чернігівбудінвест» ЧМР: «Робота покаже всі підводні камені, всі рифи, які будуть виникати на цьому шляху. Але реально ж ми поки ще не почали, нам потрібно, скажімо, визначити це як об’єкт. Який ми не можемо визначити, поки він під арештом. А потім вже починати роботу з людьми, робити нотаріальні всі справи. Це не просто підпис в журналі. Для того, щоб зацікавити інвестора, навіть при 40% дотації з бюджету, потрібно раз 8 побудувати більше, це я кажу по мінімуму, ніж те, що зараз стоїть».

Чернігів у цьому питанні піонер. Поки що ніхто в Україні не взявся за вирішення проблеми аварійного житла. Але це не свідчить про те, що мешканці багатостраждального гуртожитку на Попудренка можуть розраховувати на вирішення свого квартирного питання уже найближчим часом. При цьому згоду на їх участь у цій програмі у відповідності до її положення потрібно оформлювати нотаріально, акцентував Олександр Сердюк. Але це буде не єдиний камінь спотикання.

Олександр Сердюк, в.о. начальника КП «Чернігівбудінвест» ЧМР: «Зруйнований гуртожиток. З нову повернулися до судових розбірок, до слідства, знову на нього наклали арешт. Це також проблема. Але я думаю, що це проблема часу. Але ж люди ходять, люди чекають, люди живуть на квартирах. Люди звертаються до міського голови, вони навіть не розуміють, що є розподіл влади, і що він не може вплинути не на слідство, не на суд. Але, я думаю, перш за все нам потрібно створити свою законодавчу базу і починати цю роботу робити».

На жаль, таких будинків, як гуртожиток на Попудренка, у Чернігові не один. При цьому зміни у чинному законодавстві, які відміняють пайову участь забудовників у розвитку інфраструктури міста, не стимулюють їх до реалізації цієї програми.

Після закінчення регуляторної процедури проєкт про затвердження положення про конкурсний відбір інвесторів-забудовників для участі у програмі сприяння забезпечення новим житлом мешканців непридатного для проживання та застарілого житлового фонду Чернігова на 2019-2023 роки розглядатимуть на сесії міської ради. І лише після цього розпочнеться підготовка передпроєктних пропозицій для інвесторів та нотаріальна робота з мешканцями, які заявлять про своє бажання долучитися до програми.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: аварійне житло, гуртожиток, Олександр Сердюк, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект