Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Чотири села без медика: у Пекарівському старостинському окрузі шукають фельдшера
УБП


Home net

Чотири села без медика: у Пекарівському старостинському окрузі шукають фельдшера

Три місяці живуть без медичної допомоги понад п’ятсот жителів Пекарівського старостинського округу – відколи фельдшерка виїхала на заробітки. Села Пекарів, Кнути, Костирів та Синютин від’єднані від центру Сосницької ОТГ Десною. Дістатися до них можна поромною переправою. Взимку, коли річка замерзає, вона не працює. Тому доїхати до райлікарні самотужки люди можуть не завжди. Голова Сосницької ОТГ Андрій Портний каже – фельдшера для Пекарівського округу шукатимуть в Новгород-Сіверському медичному коледжі.

 

Це ФАП в селі Пекарів. Закрили його три місяці тому. До того лікувати селян приїздила фельдшерка з сусіднього села Кнути. Коли виїхала на заробітки за кордон, жителі чотирьох сіл Пекарівського старостинського округу залишилися без медпрацівника. Селянка Надія Гальчун каже – їздити на лікування треба в Сосницю, та вона - на іншому березі Десни. Поромна переправа працює не завжди.
 
«Колись мало не померла, нікому ані зателефонувати, хто до мене прийде? Доїжджаємо до Десни, там човен. В човен хворого кладуть. А там з іншого боку річки чекає швидка. Оце так ми доправляємося».

Житель села Пекарів Олег Мисник розповідає: «Як повінь весною, нічим не доїдеш. Це треба через Короп. Поки до лікарні доїдеш, та ще й там чи приймуть в Коропі чи ні? Буває, що й не приймають – місць немає, їдьте в Сосницю. Поки людину довезуть, то ж чи довезуть чи...»
 
Місцеві жительки Марія Пєсік та Ганна Савченко розповідають – відколи залишились без фельдшера, мусять лікувати одна одну, бо фахівці в їхнє село їхати не хочуть.
 
«Беру ліки, які попадуться, ті й приймаю. - Я кажу – йди зроби мені укол, вона прийде та й зробить. - Одна одній й робимо. Бігаємо одна до одної міряти тиск. Бігай по селу та проси поміряти тиск».
 
«З медпрацівником, оці четверо сіл Задесення, нас просто кинули. Ми розуміємо, що скрізь їх не вистачає, але ж десь там за двадцять кілометрів швидка приїде, а до нас ніхто не приїде. Помирай на місці, і ніхто не приїде», - каже Надія Гальчун.
 
Будинок для медика в селі є, розповідає виконувач обв’язків старости Володимир Труба. ФАП треба капітально ремонтувати, на це грошей немає. Тому на загальних зборах селяни вирішили – коли до них приїде медпрацівник, облаштують кабінети в колишній школі. Також, говорить Володимир, селяни пропонували щомісяця доплачувати фельдшеру із сільського бюджету.
 
«Звертався я особисто і в нашу районну лікарню - ніхто не хоче в наш старостинський округ, бо далеко від цивілізації. Звертався і по інших районах, в Коропський район, в сусідні села. Думав, у них є незадіяні медичні працівники, але там бажаючих не виявилося».
Голова Сосницької ОТГ Андрій Портний каже: «Я планую найближчим часом поїхати в Новгород-Сіверський та поспілкуватися з керівником медичного училища та домовитися про конкретну людину, яка б приїхала до нас працювати».
 
Цьогоріч в червні Новгород-Сіверський медичний коледж закінчують вісімдесят студентів, Директорка закладу Тамара Нікіфоренко каже, 30% з них планують вступати до медуніверситетів, решті випускників пропонуватимуть роботу в містах та селах півночі Чернігівщини.
 
«Якщо є бажання у голови сільради, то він повинен звернутися з проханням до Новгород-Сіверського медичного училища для виділення їм медичного працівника. На попередньому розподілі, а також на кінцевому розподілі комісія по працевлаштуванню буде пропонувати нашим студентам ті вакантні місця, які є».

Джерело: UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Сосниця, Портний, Пекарі, ФАП

Добавить в:


ЦентрКомплект