Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Три села під Черніговом відключили від води через борги водоканалу за електроенергію


Три села під Черніговом відключили від води через борги водоканалу за електроенергію

Протягом двох з половиною годин з 18:30 до 21-ї для жителів трьох сіл Чернігівського району – Киїнки, Трисвятської Слободи та Зарічного тимчасово відновлять водопостачання. Про це Суспільному повідомив фахівець з інформдіяльності «Чернігівводоканалу» Ігор Грищенко. Нагадаємо, у четвер, 19 грудня, вранці насосну станцію, яка забезпечує водою три села, відключили від електроенергії через борги водоканалу перед компанією «Енера Чернігів». Скільки заборгували та чому, дізнавалась Анастасія Лоза.Це насосна станція водопроводу «Зарічна». Вранці 19 грудня о пів на десяту представники районних електромереж відключили її від електропостачання через борги водоканалу перед ТОВ «Енера». Через це жителі трьох сіл – Киїнка, Трисвятська Слобода та Зарічне без централізованого водопостачання.

За словами фахівця з інформаційної діяльності комунального підприємства «Чернігівводоканал» Ігоря Грищенка, у трьох селах підприємство обслуговує майже 1400 абонентів. В обід вода у кранах ще була.

«Сьогодні є поки що, але завтра обіцяють, що вже не буде», - каже жителька с. Киїнка Галина Яківна.

Це залишки з водонапірної башти, пояснив Ігор Грищенко. На діаграмі з диспетчерського пункту водоканалу видно, як протягом дня рівень питної води у ній спадав.

«Це не ми винуваті, ми платимо чітко. – Люди ж платять з домів. Туалетів немає. Що робить? Котли підключені під воду», - розповідає жителька с. Киїнка Ніна Демиденко.

«Вода ж то вона випаровується. Треба ж добавляти воду у систему».

«Є колодязь один от на цій вулиці, вона отак прямо йде. Але ж того колодязя на всіх не вистачить одного», - каже жителька Киїнки Галина Яківна.


З обіду на вулиці Перемоги у Киїнці стоїть бак з питною водою.

За словами заступниці директора підприємства «Енера Чернігів» Лесі Самовтор, водоканал про можливе відключення повідомляли заздалегідь. Борги підприємство не погасило.

«Борг Чернігівводаканалу, який складає 1 мільйон 180 тисяч гривень – це борг за фактично використану електроенергію у листопаді місяці. Також несплачений досі авансовий платіж на грудень у розмірі 3,5 мільйона гривень».

Саме через обов’язкові авансові платежі у «Чернігівводоканалу» і почали виникати борги, каже Ігор Грищенко. Вони не враховані в тариф, за яким за воду сплачують люди.

«Люди споживають воду і платять за неї, після того як спожили. А ми маємо сплатити ще до того, як спожили електроенергію. 50% ми маємо сплатити до 25 числа попереднього місяця. Тобто цих грошей просто немає.

Саме через нестиковку законодавства, де одним зробили передплату, іншим не зробили передплату, - виникають такі проблеми, заборгованості виникають».

Аби електропостачання до насосної станції поновили, каже Леся Самовтор, «Чернігівводоканал» має погасити борг за фактично спожиту енергію – тобто мільйон 180 тисяч гривень. Коли це зможуть зробити, точно сказати на підприємстві не можуть.

«Оці 7 днів, 20-27, - це наймасовіше надходження грошей. І ми чекаємо на ці гроші, і ці борги будуть покриватися».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: «Чернігівводоканал», Ігор Грищенко, борги, вода, села, відключення, насосна станція, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект