Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Перекрили трасу на півтори години: у Кіптях Козелецького району протестували аграрії
Доставка

Перекрили трасу на півтори години: у Кіптях Козелецького району протестували аграрії

На півтори години перекрили у четвер, 19 грудня, трасу Київ-Чернігів у селі Кіпті 80 людей. Протестували проти продажу землі у тих обсягах, за які народні депутати проголосували у першому читанні законопроекту про ринок землі – 200 тисяч гектарів в одні руки. Також проти продажу землі іноземцям, каже Валерій Колоша, представник Всеукраїнської аграрної ради, яка й організувала такі акції протесту в різних областях.«Мені в реанімацію треба в Чернігів», - каже водій Олександр Валькевич.

Дорогу Київ-Чернігів у Кіптях перекрили люди із прапорами Всеукраїнської аграрної ради та плакатами «Ні продажу землі». Микола Колдун каже – має 5 гектарів землі в Бахмацькому районі, здає її в оренду. Пояснює, чому приїхав перекривати трасу.

На акцію приїхало 80 протестувальників, це фермери та пайовики, каже представник Всеукраїнської аграрної ради в області, фермер-орендар Валерій Колоша.

«Ми показуємо, що аграрії проти продажу (проти законопроекту, який хочуть прийняти ред.) землі. Ми подавали свої правки, які ігноруються. Всеукраїнська аграрна рада. У нас були вимоги - до 500 гектар землі в одні руки - як юридичним, так і фізичним особам. Щоб по терміну одразу були фізичні особи, а через 5 років - юридичні особи. Щоб ці люди, які купляли землю, жили на території села».

У першому читанні законопроект про ринок землі дозволяв скупити до 200 тисяч гектарів в одні руки. Валерій Колоша каже – готові піти на поступки після того, як учора президент Володимир Зеленський запропонував встановити обмеження в 10 тисяч гектарів.

«Учора Президент сказав, що 5, 10 тисяч. Ми погоджуємося – але не більше. Верхня межа. Вона не повинна переходити, щоб не було концентрації в одних руках. Сюди приїздив з Литви колишній міністр сільського господарства – він робив застереження, що у них було – як юридичні особи почали одразу скуповувати, то там через механізм підставних людей, через корпоративні права іноземці почали викуповувати».

Валерій Колоша каже – він проти продажу землі іноземцям навіть у далекій перспективі.

«Ми категорично проти, бо іноземці мають більші можливості, більше фінансування, і вони скуплять нашу землю».

Учасник акції протесту Сергій Марихно каже: «Щоб були кредити для наших фермерів – 3-5%, як на Заході. А не 35%, що вони зараз пропонують. Я за цивілізований продаж землі. Я отримав у спадок 2 паї, і я за. Але давайте створимо цивілізований ринок, банк земельний».

Доставка
Водії, яких не пропускають протестувальники, про можливість продавати землю кажуть так.

Юрій Коваленко: «Я б її продав. А навіщо вона мені? Я на ній не працюю. Хто хоче працювати, хай купує. Свою землю що хочу, те й роблю – хочу продаю, хочу подарую»,

Микола Хміль: «У мене є 2 паї – і я з ними вожусь, як з валізами без ручок. Оренду мені платять за них 10 тисяч, і ще за рік не заплатили за 2 паї. І дорожче не хочуть платити за пай, і продати не дають можливості. Я за право на продаж землі. Іноземці теж непогано. Ми ж не продаємо територію – ми продаємо право на користування землею».

До водія Миколи Хмеля підходить учасник акції, фермер Валерій Колоша. Пояснюють один одному свою позицію.

«В українців нема грошей купити цю землю, а в іноземців є. – Є в українців. Вони жадібні. – Перед вами стоїть фермер, який 20 років працює на землі. У нас нема грошей купити землю. Ми 3 тисячі гектар орендуємо і обробляємо і 3 тисячі корів маємо. – Якщо ви будете давати людям гроші нормальні, то ви будете нею користуватися, і я ніколи не продам ту землю. Я скажу - як Вас звати? – Валєра. – На, Валєра, мою землю, обробляй».

Тривала акція півтори години.

«10 хвилин люди ходять по переходу, 5 хвилин пропускають транспорт. Це 4 чи 5 буде пропуск, за час пропуску встигають роз’їхатись всі машини», - каже заступник начальника управління патрульної поліції в області Олексій Дяговець.

Закон, який дозволить продавати й купувати землю, Верховна Рада, найпевніше, ухвалить наступного року. Про це сказав депутат від «Слуги народу» Олександр Качура. Він брав участь у засіданні парламентського аграрного комітету, який готує документ до другого читання. Вчора аграрний комітет засідав до першої години ночі. За словами Качури, до документа подали понад 4 з половиною тисячі поправок, тож розглянути їх усі до нового року нардепи не встигнуть.

Один з тих, хто подав поправки, нардеп від «Європейської солідарності» Олексій Гончаренко. Каже: пропонує відкласти початок дії закону до квітня 24-го року.

Також учора президент Володимир Зеленський запропонував парламентському комітету з питань аграрної та земельної політики зменшити максимальну норму концентрації землі в одних руках. Про це глава держави сказав під час зустрічі з фермерами села Красна Слобідка на Київщині.

Нагадаємо, у першому читанні законопроект про землю депутати підтримали 13 листопада. За документом, сільгоспнаділи зможуть купувати громадяни України, компанії, громади та держава. Щодо іноземців, то вони зможуть успадкувати землю й за рік зобов’язані її продати. Серед іншого, документ передбачає продаж в одні руки до 200-т тисяч гектарів сільськогосподарської землі. Якщо його схвалять в цілому, він запрацює 1 жовтня 2020 року.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: акція протесту, перекриття руху, ринок землі, продаж, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект