Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У чернігівському дитсадку №60 помічниця виховательки захворіла на гепатит А: у дитсадку ввели обмежувальні заходи та перевіряють дітей


У чернігівському дитсадку №60 помічниця виховательки захворіла на гепатит А: у дитсадку ввели обмежувальні заходи та перевіряють дітей

Здають кров на аналіз сьогодні діти з групи раннього віку чернігівського дитсадка №60. Там помічниця виховательки захворіла на гепатит А. Спочатку занедужала її дитина, яка навчається у 7-й чернігівській школі. Відтоді жінка на роботу не ходила, каже завідувачка дитсадка Зоя Плугова.Дитсадок №60 у Чернігові. Зараз сюди не приймають «новеньких», не пускають сторонніх і просять батьків забирати дітей через окремі виходи з груп. Обмежувальні заходи в садку ввели через те, що помічниця виховательки групи раннього віку захворіла на гепатит А. Діти жінки навчаються у 7-й школі, де в жовтні стався спалах цього вірусного захворювання.

Завідувачка дитсадка розповідає: «Людина мені 12 листопада зателефонувала ввечері додому, каже щось моїй дитині погано, температура. Але симптомів гепатиту не було, бо до цього у нас медсестра провела навчання - уже у нас був наказ управління освіти по заходам у 7 школі, і ми знали, на що треба звернути увагу. 13 листопада дитина симптомів ще не показувала, але аналіз крові показав, що гепатит».

З 12 листопада – відтоді, як її дитина захворіла, помічниця виховательки на роботу не ходила - брала спочатку лікарняний, потім відпустку.

«В інкубаційний період її не було на робочому місці. Розуміючи, що вона помічник вихователя групи раннього віку, і вона має близький контакт зі своєю дитиною, і вірогідність того що вона захворіє, дуже висока, прошу її не відвідувати робоче місце».


Зоя Плугова
каже, про те, що дитина їх працівниці захворіла на гепатит, повідомили в лабораторний центр. У групі, де вона працює, провели дезінфекцію, посилили дезрежим, у всьому дитсадку кожного дня обробляли ручки на дверях. Карантин не вводили, оскільки осередку епідемії в садку нема, каже директорка. 2 дні тому помічницю виховательки госпіталізували із гепатитом А.

«Нам повідомили, що в 3 години дня її кладуть в лікарню, бо вона сама уже захворіла, хлопчик її виписаний був уже».

Разом із жінкою захворіла і друга її дитина, теж учень 7-ї школи. Після цього у 60-му дитсадку ввели обмежувальні заходи – враховуючи інкубаційний період гепатиту, до 17 грудня.

«Проведена дезінфекція – м’яких іграшок і килимів і нема, ми ще зняли в листопаді, тому обробка приміщення – стіни, підлога, посуд, все це зроблено. Іде дослідження на сьогодні крові співробітників харчоблоку, цієї групи і дітей».

У жовтні в 7-й чернігівській школі стався спалах гепатиту А. Карантин там не вводили, навчання зупинили на тиждень. Відтоді, за даними обласного лабораторного центру, у школі захворіли 30 дітей та 11 дорослих. Після цього гепатит типу А виявили у двох вихованців дитсадків - 45-го та 69-го. В обох випадках діти заразилися від родичів із 7-ї школи.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: гепатит А, дитсадок №60, Зоя Плугова, помічник вихователя, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект