Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У Іванівській ОТГ завершується будівництво сучасної медичної амбулаторії. Новосілля планують на новий рік


Home net

У Іванівській ОТГ завершується будівництво сучасної медичної амбулаторії. Новосілля планують на новий рік

Чернігівщина входить до п’ятірки регіонів лідерів з децентралізації. Територія ОТГ покриває більшу частину області. Уже 65% місцевих громад скористалися своїм правом на добровільне об’єднання. Іванівська громада була однією з перших. Вона згуртувала 12 сіл, близько 5,5 тисяч мешканців. Після проведення інвентаризації, каже голова громади Сергій Гарус, засукали рукава, визначили пріоритети і почали діяти. І як результат тут завершується будівництво сучасної медичної амбулаторії.Марія Гуменюк лікар з 40-річним стажем. Не вірить власним очам, бо старий медзаклад знаходиться поряд, в дерев’яній будівлі ще дореволюційних часів.

Новосілля планують на новий рік. Наразі будівництво вже на завершальній стадії. Нові меблі теж закуплені, а громада в очікуванні.

Сергій Гарус, голова Іванівської ОТГ: «Це амбулаторія сімейного типу на 3-4 лікарі. З завершенням процесу децентралізації до нашої громади буде доєднано ще декілька сільських рад, тому питання амбулаторії це, в першу чергу, інвестиція в здоров’я наших мешканців, наших людей. Це саме головне».

Крім цього, в Іванівці будують сучасний ЦНАП. Поліція, рятувальники, адміністративні послуги – усе це буде в Іванівській ОТГ під одним дахом.

Сергій Гарус, голова Іванівської ОТГ: «У нас 3 джерела фінансування: власні кошти громади, соцеконом і кошти державного фонду регіонального розвитку».


Будівництво розпочинали з нуля і тепер контролюють усі його етапи, бо кажуть, роблять для себе. В Іванівській ОТГ написали п’ятирічну програму розвитку, взялися за дороги, а їх у громаді більше 72 км. Про вуличне освітлення теж не забули. Замість радянських ліхтарів встановлюють сучасні, енергоефективні, європейські.

Директор місцевого будинку культури Наталія Похилько надзвичайно радіє цьому факту.

Наталія Похилько, директор КЗ Іванівській центральний будинок культури: «У мене гуртки естрадно-сольного співу. Тут займаються дітки. Тепер мої дітки йдуть до гуртка та додому не в темряві».

Але це не єдина радість, якою з нами поділилася пані Наталія. Каже, у селах стало не тільки світліше, а ще й веселіше. У їх закладах культури з’явилася сучасна техніка – нові мікрофони, пульти, колонки, світломузика. На черзі ремонт будинку культури.

Їх творчі колективи тепер гастролюють всією Україною і бюджет громади їх у цьому підтримує – дає кошти на транспортні витрати та костюми. Але для того, аби не збавляти темпи, у Іванівській ОТГ розробляють стратегію і дають зелене світло для інвесторів.

Іванівська об’єднана територіальна громада за 7 км від Чернігова. Кажуть, тут працюють для того, аби їх мешканці жили так само комфортно, як і містяни у сусідньому обласному центрі.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Іванівська ОТГ, громада, Сергій Гарус, амбулаторія, ЦНАП, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект