Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Місяць у черзі на лікування мають стояти онкохворі з Чернігівщини: в медичному центрі сучасної онкології не працює гама-терапевтичний апарат


Місяць у черзі на лікування мають стояти онкохворі з Чернігівщини: в медичному центрі сучасної онкології не працює гама-терапевтичний апарат

Орієнтовно від 6 до 8 мільйонів гривень потрібно Чернігівському медичному центру сучасної онкології, щоб зарядити гама-терапевтичний апарат «АГАТ Р1». Про це UA: Чернігів сказала виконувачка обов’язків завідувача відділення променевої терапії Наталія Шакун. Через те, що цей апарат зараз не працює, онкохворим доводиться ставати в чергу до лінійного прискорювача і чекати на початок лікування близько місяця. Чи зможе центр отримати гроші, дізнавалася Олександра Денисенко.До Чернігівського медичного центра сучасної онкології батька Яни Брязкало, Василя, направив стоматолог. Після обстеження у чоловіка діагностували рак язика четвертої стадії. За словами Яни, онколог направив батька на променеву терапію.

«Батько мій пішов до цього кабінету. Лікар, який працює в цьому кабінеті, сказав: «У нас зламалися ці апарати і ми вам допомогти не можемо».

Яна каже: попросила лікаря, який направляв на променеву терапію, пояснити, як боротися із хворобою батька.

«На що лікар, скажімо так, в дуже негарній формі сказав: «Що ви від мене хочете? Я вам призначив променеву терапію, нехай іде лікується». Я кажу: «Чекайте. Ви її призначили, але апарати не працюють». «Ну, значить чекайте, коли вони запрацюють». Ось така була відповідь».

Виконувачка обов’язків завідувача відділення променевої терапії Наталія Шакун каже: всього на рік променевого лікування потребують близько двох тисяч пацієнтів з усієї області. Для цього у них є два апарати – гама-терапевтичний «АГАТ Р1» та лінійний прискорювач. Зараз працює лише другий.

«Він має свої технічні особливості, він не може прийняти такої великої кількості пацієнтів. Зараз у нас записано в черзі близько 30 людей, які очікували вже місяць. Зараз будуть братися ці люди, потім братимуться на сканування для планування лікування нові пацієнти і вони теж очікуватимуть, поки попередні не завершать».


Наталія Шакун пояснює: гама-терапевтичний апарат потребує зарядки.

«Він зараз без джерел випромінювання. І на цьому апараті лікування хворих не можливо проводити. Якщо знайдуться кошти для закупівлі цих джерел випромінювання на кобальтовий апарат, тоді ми зможемо лікувати пацієнтів набагато більше. Це сума, якщо я не помиляюся, 6, 7 або 8 мільйонів гривень.

Медичний центр сучасної онкології фінансується з бюджету області. За словами директора департаменту фінансів облдержадміністрації Валерія Дудка, у листопаді до них зверталися з центру щодо грошей для апарату.

«Справа в тому, що в листопаді і грудні бюджет уже завершується, а не формується. І його треба виконати якісно. І знайти якісь кошти, тим більше декілька мільйонів, уже практично не можливо».

За словами Валерія Дудка, цю проблему слід вирішувати у першому кварталі наступного року.

«В тому бюджеті обласному, який буде розглядатися 18-го числа, передбачено повністю закриття всіх потреб та асигнувань до 1 квітня. Тобто на перший квартал. Після першого кварталу медичні заклади повинні перейти на фінансування із служби здоров’я».

Та для того, щоб вирішити цю проблему у першому кварталі, каже Валерій Дудко, треба обов’язково прийняти обласний бюджет.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: онкохворі, центр сучасної онкології, гама-терапевтичний апарат, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект