Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Питання приватизації будівель комунального майна на наступній сесії облради депутати не розглядатимуть. Спочатку проведуть їх повний аудит
Карантин

Питання приватизації будівель комунального майна на наступній сесії облради депутати не розглядатимуть. Спочатку проведуть їх повний аудит

Питання приватизації будівель комунального майна на наступній сесії облради депутати не розглядатимуть. Таке рішення прийняла у середу, 11 грудня, робоча група. Її члени вирішили – спочатку потрібно провести аудит цих об’єктів, аби з’ясувати, які із них є рентабельними, які – збитковими. Крім того, проаналізувати соціальну складову їх діяльності. Нагадаємо, минулого тижня депутати фракцій Аграрної партії України, «Батьківщини», «Радикальної партії», «Блоку Петра Порошенка» і депутатської групи «Чернігівщина - рідний дім» за 2 години до сесії облради внесли на розгляд проект рішення про приватизацію об’єктів комунального майна. Серед них - готель «Придеснянський», аптеки «Ліки України», 2 дитячих табори, декілька офісних будівель, пам’ятка архітектури місцевого значення.Готель Придеснянський у Чернігові. Цьогоріч він був заселений на 30%, минулого року – на 27%, каже його директорка.

«Ми трошки покращили свої показники по поселенню, але якщо брати складову податків, вони нас з’їдають. Ми не конкурентоспроможні».

Начальник управління комунального майна обласної ради Андрій Бунін каже: «Він не конкурентоздатний, в першу чергу, бо не може застосовувати спрощену систему оподаткування. За рік у них сплачено 500 тисяч ПДВ, стільки ж у них збитків – 400-500 тисяч. Якби вони не платили ПДВ і мали такий статус, як їх конкуренти, вони б уже вийшли в нуль».

«Придеснянський» - комунальна власність обласної ради. Зі слів Марії Єсипенко, за цей рік органи місцевої влади замовляли готель один раз.

«Близько 20 тисяч. Харчування і поселення дитячої групи. Раз це було в цьому році».

Разом з тим, каже депутат від фракції «Батьківщина» Сергій Пащенко, готель щороку отримує дотацію із обласного бюджету.

«Ми практично кожного року 500, 700 тисяч давали. На наступний рік вам потрібна дотація? Я гадаю, що так. Коли мова йде про великі кошти, то ми не спроможні».

Цей готель потрапив до списку об’єктів та будівель комунального майна, питання про приватизацію яких внесли на минулу сесію облради за 2 години до її початку. Розгляд перенесли на сесію, яка має відбутись 18 грудня. Аби обговорити список із 25 об’єктів, в облраді зібралась робоча група. На обговорення із 36 членів групи прийшли 17.

Валентин Мельничук каже: «Зробити детальний аналіз, а потім робити висновки, виносити чи не виносити на приватизацію.

Депутат обласної від фракції «Батьківщина» ради Сергій Пащенко пропонує: «Якщо їх не потрібно продавати – давайте не продавати. Але яким чином вони будуть фінансуватися, якщо вони збиткові. Звідки, з якого бюджету брати кошти і навіщо це робити?»

В списку на приватизацію – ряд будівель комунального підприємства «Діловий центр». Серед них – 10-поверховий офісний центр біля «Мегацентру».

«Ця будівля, як окрема, високорентабельна. Рентабельна будівля, то навіщо її виносили на приватизацію? - Питання не до мене, як до керівника, бо я таке питання не виносив на сесію чи ще кудись. Здано більше 95% приміщень в оренду. Орендних платежів – близько 200 тисяч в місяць», - говорить директор КП «Діловий центр» Олександр Кузьменко.

Олександр Кузьменко каже, від прибутку в обласний бюджет йде 15%, з нового року – буде 20%. Крім того, частину прибутку «Діловий центр» витрачає на утримання будівель, в яких розміщені органи влади. Разом з тим, на термомодернізацію офісного центру потрібно близько 5 мільйонів гривень, яких у «Ділового центру» нема. Як варіант Олександр Кузьменко пропонує здати будівлю в оренду.

На засідання робочої групи прийшла голова громадської організації «Гіппократ», яка опікується людьми з інвалідністю. Зі сльозами просить виключити з переліку об’єктів приватизації приміщення навчально-реабілітаційного центру.

«Приміщення було капітально відремонтовано спонсорами з Голландії та Великобританії, підведено водопостачання, збудована котельня. Наше приміщення – соціального значення. До нас ходять не лише діти з інвалідністю, а й ветерани, пенсіонери. – Ми вам обіцяємо, що не будемо не тільки голосувати за ваше приміщення, а й розглядати».

Із переліку члени робочої групи вирішили виключити і інші об’єкти, які мають соціальне значення. Зокрема, 2 дитячих табори – діючий «Дивосвіт» у Седневі та «Юний технік» у Количівці, який нині не працює

«У нас 6 таборів, які ми передали в приватні руки, і вони фактично перестали існувати як табори відпочинку», - каже заступниця голови облдержадміністрації Наталія Романова.

Також до списку потрапила Прилуцька міська друкарня, на оновлення обладнання якої потрібно близько мільйона гривень. Аби підтримати діяльність друкарні, в облдержадміністрації та обласній раді розглянуть можливість робити в ній замовлення, які не потребують проведення торгів.

Ще один об’єкт з переліку – пам’ятка архітектури місцевого значення, в якій нині розміщується громадська організація «Просвіта»

«Ні в якому стані. Там є необхідність поточного ремонту. Поки там є орендар, ми не можемо провести ремонт. Вони обіцяли багато разів. Розбите приміщення, внизу особливо».

Андрій Бунін каже, він - проти приватизації майнового комплексу «Ліки України» після того, як його здали в оренду.

«Воно зараз в порівнянні з тим як було приносить 4-5 мільйонів економічного ефекту в рік. В 10 разів. 500 тисяч в рік давало раніше»,

Крім того, якщо «Ліки України» приватизують, це може вплинути на забезпечення людей за програмою «Доступні ліки»

Наталія Романова: «Коли починається новий бюджетний рік, і треба відпускати ліки в борг – жодна приватна аптека цього не робила, лише «ліки України».

«Участь в програмі «Доступні ліки» була умовою договору оренди майнового комплексу «Ліки України» . При продажу ми не зможемо вимагати участі в «Доступних ліках».

Члени робочої групи обговорили половину списку, в якому 25 об’єктів. І вирішили його на сесію не вносити, поки не буде проведений детальний аудит кожного.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: приватизація, комунальне майно, сесія, облрада, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект