• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Рейтинг міст України: як змінився Чернігів з 2016 року?


Рейтинг міст України: як змінився Чернігів з 2016 року?

 

У вівторок, 10 грудня, під час щотижневої наради в муніципалітеті міський голова з начальниками комунальних підприємств та управлінь проаналізували результати п’ятого всеукраїнського муніципального опитування. Його провела соціологічна група рейтинг на замовлення міжнародного республіканського інституту. Опитування, яке проводилося у 24 обласних центрах з 7 вересня по 10 жовтня цього року, дає всесторонній аналіз ставлення громадян до органів самоврядування та надання комунальних послуг.Згідно результатів, цього року чернігівці продемонстрували найбільший оптимізм по країні. Більшість вважають, що справи у місті йдуть у правильному напрямку.

Аби прослідкувати динаміку змін, результати цьогорічного опитування порівняли з результатами такого ж дослідження 2016 року.

Олександр Ломако, заступник Чернігівського міського голови: «Ми були на 17 місці і зовсім з іншими цифрами, лише 19 позитивно і попереду нас була більшість обласних центрів. Зараз ми перші».

За індексом якості обслуговування та послуг у місті, першу сходинку в опитуванні посіла Вінниця, а далі з однаковими показниками йдуть Луцьк, Івано-Франківськ та Чернігів. 4 роки тому місто було 5-м з кінця.

Олександр Ломако, заступник Чернігівського міського голови: «Лише 4 міста в Україні не погіршили або покращили свою динаміку, в порівнянні з минулим роком. Серед них Чернігів».

Що ж до окремих показників, якими задоволені чи не задоволені містяни, то за якістю збору сміття Чернігів піднявся з 14-ї на 4-ту позицію. Майже не змінилася оцінка транспорту – наразі лише 22% містян вважає, що транспортна інфраструктура функціонує добре.

За оцінкою доріг Чернігів цього року посів 2 місце по всій Україні – 52% містян оцінили їх на відмінно та добре.

Олександр Ломако, заступник Чернігівського міського голови: «Тут динаміка теж вражаюча, бо в 2016 році ми були 21 – і лише 25% оцінювало позитивно, а 75% негативно».

Схожа ситуація з парками та скверами. Якщо в 2016 році Чернігів був 3-й з кінця списку, то зараз займає 2-е місце по всій Україні.

44% чернігівців позитивно оцінили ставлення до них чиновників, роботу міського голови схвалює 84% респондентів – це найвищий показник по Україні, порівняно з 17-ю позицією 4 роки тому. Роботу міської ради схвалює 63% опитаних.

Загалом рейтинг показує, що динаміка до зростання у місті є, а також над чим потрібно працювати надалі.

Прокоментував результати опитування міський голова: «Звісно, я казав і кажу, що на державному рівні треба дуже серйозно думати над заохоченням і інвесторів, і взагалі вирівнювати ситуацію на різних за потенціалом територіях. Тому що у нас рівень базових надходжень на душу населення значно нижчий і потенціал нижчий. Разом з тим, думаю, що в рамках тих можливостей, які є, треба намагатися ще краще працювати».

Нагадаємо, результати рейтингу презентували 6 грудня в американському домі в Києві. Очільників 5 міст, які показали найкращі результати, а серед них і Чернігів, запросили на панельну дискусію, поділитися досвідом.

Детально з дослідженням можна ознайомитися на сайті Республіканського інституту.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: нарада, рейтинг, «Дитинець»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект