Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Чому нові будівельні норми можуть спровокувати сусідські війни


Чому нові будівельні норми можуть спровокувати сусідські війни

У нас на носі ще одна новація – нові будівельні норми, які почали діяти з 1 грудня, мають врятувати кам’яні джунглі міст від нестачі садочків і шкіл, каже Наталія Ярмола. Але водночас спровокувати нові сусідські війни, то ж в чому суть, дивіться у сюжеті.Як вам таке, дитячий садок у будинку на перших нежитлових поверхах, де зазвичай роблять якісь магазини чи кав’ярні.

Раніше садок мав бути лиш окремим приміщення. Але ж де знайти для нього хоч кілька метрів вільної землі у забудованих районах. Тож тепер прямо під вами можуть відкрити ясла. А від дитячих криків вас мусять відділяти технічні поверхи, кажуть розробники.

Вадим Куцевич, професор, розробник будівельних норм: «Перші два поверхи це дитячий садок, потім технічний поверх, а далі йдуть житлові приміщення».

Та є ще одна умова – обов’язковий дитячий майданчик з пісочницями і гойдалками. І це має бути окрема діляночка. Але, якщо висотки будуватимуть іще щільніше, ці майданчики можуть опинитися взагалі на даху. Так, на даху невисокого приміщення до 15 метрів. Звичайно, із дотриманням усіх без пекових норм.

Якщо шум від садочків ще пережити якось можна, то що робити, наприклад, із рестораном за стіною вашої квартири. Його або перукарню тепер можуть відкрити на будь-якому поверсі. Головне, щоб цей поверх або його частина була не житловою, а заклад мав свій вхід, сходи та ліфти.

Але вже уявляються сусідські війни вечорами. Шум музики і голоси відвідувачів у поєднанні з ароматами страв, а довкола будинку ще й запарковані машини цих відвідувачів.

Але є у нових нормах і плюси. Є список усього того, що не можна вбудовувати під одним дахом із житлами людей. Це похоронні бюро, громадські туалети, ремонти взуття, хімчистки, лабораторії, денні стаціонари, ветклініки, словом усе, що може зашкодити спокою і здоров’ю людей.

В око запав пункт про хостели. Здавалося, нарешті край усім суперечкам жителів із власниками таких пристанищ. Але довести, що хостел є хостелом поки що ой як непросто.

Юрій Брикайло, юрист, експерт із містобудівного та земельного права: «Ми не маємо юридичного правового виключення в законодавстві, тобто всі розуміють, що таке хостел, але визначення немає».

Ось шкала, на яку радимо орієнтуватися всім, хто хоче собі придбати нове житло. Енергоефективність – те, що допоможе вам заощадити на комунальці. Найекономніший рівень А, найменш заощадливий рівень G. Так от тепер всі новобудови мусять відповідати класу не нижче С. А забудовника повинен бути енергосертифікат.

І остання новація, найменш радикальна, у всіх нових будинках, де 4 і більше поверхів, має бути ліфт.

Тож тепер, купуючи житло, варто цікавитися у забудовника, де він планує ресторан чи на совість утеплив будинок, бо турбота лиш про кількість квадратних метрів може вилізти вам боком, точніше сусідськими війнами.

Сюжет телеканалу «1+1», «ТСН»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: нові будівельні норми, будинок, «1+1», «ТСН»

Добавить в:


ЦентрКомплект