Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Які проблеми нині стоять перед місцевим бізнесом і чи є перспективи залучення інвестицій?


Home net

Які проблеми нині стоять перед місцевим бізнесом і чи є перспективи залучення інвестицій?

Які проблеми нині стоять перед місцевим бізнесом і чи є перспективи залучення інвестицій. Про це йшлося на зустрічі підприємців та підприємниць області, які вже не одне десятиліття працюють на українському та світовому ринках.Віктор Лазар, підприємець: «Частка малого і середнього бізнесу, коли ми починали була 3% у внутрішньому ВВП, сьогодні до 80 дійшла. Принаймні в нашій області. І це, я думаю, завдяки тим людям, які своєю натхненною працею створювали виробництва. Бізнес, якби там не було, протягом цих років виживав, створювався і випливав сам в дуже складних умовах. Сказати, що сьогодні умови кращі, я б не сказав».

За словами керівника групи підприємств, більшість питань – накопичені роками проблеми. Але є й такі, що виникли через порівняно нещодавні зміни у законодавстві.

Віктор Лазар, підприємець: «Жодної копійки, жодної дотації, жодної компенсації, жодного закону не було створено, крім головного болю, для реального сектору економіки. Це я вам з впевненістю хочу заявити».

Роботи підприємств – це основа розвитку регіону і всієї країни. Нині на Чернігівщині діє більше 30 промислових підприємств, 100 харчової та переробної промисловості і понад 1100 в галузі сільського господарства. І якщо загалом країна більше імпортує, то у Чернігівщини переважає частка експортованої продукції. Однак для реального розвитку бізнесу, на думку самих підприємців, потрібно вирішити ряд нагальних питань.


Сергій Берестовий, підприємець: «Первый вопрос – это вопрос доступности к деньгам в нашей стране. Вопросы кредитования, доступ к ресурсам, в том числе к таким ресурсам, как электрическая энергия».

Серед актуальних проблем і нестача трудових ресурсів, зумовлена зокрема соціальними та економічними причинами.

Крім того, за словами підприємців, є проблеми стосовно системи тендерних закупівель, логістики, контрабанди, політики НБУ та механізму впровадження земельної реформи. Це важливі аспекти для покращення бізнес клімату, а відтак і розбудови країни та надходження до неї інвестицій, над якими треба працювати на різних рівнях.

Андрій Прокопенко, голова Чернігівської ОДА:
«Не всі проблеми можна вирішити на місцевому рівні, в більшості для цього необхідні законодавчі зміни, і реагування на рівні Кабінету Міністрів. Але головне, що цей діалог є. На рівні облдержадміністрації ці проблеми будемо узагальнювати, переводити в формат пропозицій і подавати і народним депутатам, і відповідним міністерствам».

Підприємці та підприємниці домовилися з очільником ОДА, що такі зустрічі будуть постійними та тематичними, аби краще вивчити проблему та знайти реальні шляхи її вирішення.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: підприємці, Чернігівська ОДА, Андрій Прокопенко, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект