Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Мешканці однієї з чернігівських дев’ятиповерхівок влаштували стихійне сміттєзвалище у себе під вікнами, через те, що їм заварили сміттєпровід


Home net

Мешканці однієї з чернігівських дев’ятиповерхівок влаштували стихійне сміттєзвалище у себе під вікнами, через те, що їм заварили сміттєпровід

Причеп сміття вивезли сьогодні комунальники зі стихійного сміттєзвалища на вулиці Рокоссовського, 48 у Чернігові. Влаштували його самі мешканці дев’ятиповерхівки після того, як їм 2 місяці тому заварили сміттєпровід, сказав начальник КП «ЖЕК-10» Ігор Лущай. Відтоді носити сміття люди мали б у контейнери в сусідніх дворах. Натомість – скидали під вікна квартири на першому поверсі. Її власник Сергій Дупло у неділю купу сміття перетягнув на середину двору – каже, урвався терпець жити на смітнику.Таке відео опублікувала у неділю ввечері в соцмережах користувачка з ніком inka_mart. На ньому видно, як людина викидає сміття на дорогу біля багатоповерхівки. Сергій Дупло каже, на відео-він.

«А як ще боротися? Дістало вже».

Чоловік пояснює – у жовтні комунальники заварили сміттєпровід у будинку, сміття мешканцям 171-ї квартири сказали носити в контейнери у сусідніх дворах. Частина з них натомість почала складати його біля будинку – прямо під вікнами його квартири на першому поверсі. Потім зносити непотріб на стихійний смітник почали і з сусідніх будинків.

«Я стою на балконі – йдуть з п’ятиповерхівки і кидають сюди. Я кажу – давайте вже на балкон кинете, тут вже залишилось х*рня. Я вистрибнув у капцях, вдяг рукавиці і повиносив – думаю, може хоч хтось побачить, що сміття лежить. Там же і памперси, і що хочеш. Мені і в рукавичках це було огидно брати. Я відчиняю вікно – сидять таргани і кажуть: «У вас є щось поїсти?»

Після того, як сміттєпровід заварили, близько місяця контейнери ще стояли в сміттєвій камері, каже двірничка Олена Неданчук. Спочатку люди носили сміття туди.

«Контейнери в камері стояли. Замка не було. Виносили сюди в контейнери просто, труба у нас там заварена всюди, а люди сюди носили висипали в контейнери. Я їх зранку вивозила тричі на тиждень – приїздив сміттєвоз».

Потім комунальники контейнери забрали, оскільки сміттєпровід у будинку більше не працює. Заварили його згідно з правилами благоустрою і санітарними нормами, затвердженими Міністерством охорони здоров’я, пояснює начальник цеху санітарної очистки КП «АТП-2528» Сергій Стринадко

«Тут уже нема контейнерів. Тому ми не надаємо послуги на цей будинок. Тут поруч контейнерний майданчик – хай ці мешканці несуть, і ми щоденно забираємо».

«Було визначено 2 місця для збору – Космонавтів, 26 і Рокоссовського, 28. Зі сміттєкамери АТП-2528 не вивозить вже, бо вивозить зі сміттєвих майданчиків. Це не тільки в цьому будинку. На Рокоссовського, 30 теж. Мешканці цього будинку виносять, а 48-го – принципово не виносять», - каже начальник КП «ЖЕК-10» Ігор Лущай.

Мешканка будинку на вулиці Рокоссовського, 48 Клавдія Зайченко каже: «Піду кудись викину, може в якийсь смітник. Бо я тут недавно живу на орендованій квартирі, дак не знаю куди».

Носити сміття до контейнерів у сусідні двори далеко, каже мешканка будинку Любов Сірик.

«Заварили, а ми старі люди - я живу на 9 поверсі - маємо аж туди ходити і викидати сміття. Метрів 300».

«Це ж зараз погода така, а як засніжить? Старенькі люди – подивишся, то й шкода їх. Хіба ж воно туди почалапає? Вони тут і клали пакети зі сміттям. Оце вони отак завалили метр у висоту. Причеп цілий», - говорить мешканець будинку Віталій Корогод.

Валентина Решетнікова говорить – мешканці просили у комунальників, щоб вони залишили контейнери у сміттєвій камері і вивозили їх декілька разів на тиждень

«Нас це влаштовує, щоб там воно було. Воно все зачинене, люди носять».

Мешканець будинку Сергій Дупло каже: «Мене не влаштовує, щоб тут стояли баки. Чи відчиняйте сміттєпровід, чи… Ми ж пропонували – отак на кутку поставте оці еко-смітники».

Вивезення сміття із будинку, в якому нема сміттєпроводу, коштуватиме додаткових грошей, каже начальник ЖЕКу-10 Ігор Лущай.

«АТП вивозять по графіку, за це мешканці платять. Якщо вони виноситимуть сюди, то ми будемо забирати, але це за додаткові кошти мешканців. Якщо вони хочуть викидати сміття на вулицю, то ми будемо замовляти АТП-2528 і списувати гроші з будинку - з того ж поточного ремонту».

Зараз комунальна комісія з’ясовує, чи можна встановити біля будинку на Рокоссовського, 48 підземні контейнери.

«Ми комісійно сюди виїздили з управлінням ЖКХ і всіма службами – Водоканал, тепловики, Укртелеком, Чернігівгаз – тут є одне місце, де можна встановити 2 напівпідземні контейнери 20 метрів має бути від будинку і від майданчика, з мешканцями треба походити подивитись», - говорить начальник цеху санітарної очистки КП «АТП-2528» Сергій Стринадко.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: сміття, сміттєпровід, Рокоссовського, контейнери, Сергій Стринадко, Ігор Лущай, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект