Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Децентралізація продовжується: які проблеми стоять перед новими ОТГ?


Децентралізація продовжується: які проблеми стоять перед новими ОТГ?

Реформа децентралізації триває в Україні вже 5 років і за планом має завершитися у 2020 році. До того часу майже вся територія нашої держави має бути поділена на об’єднані територіальні громади. У Чернігівській області таких ОТГ вже 50, з них повноцінно функціонують 45, і майже всі вони визнані Кабміном спроможними.Олександра Хомик, директор департаменту розвитку економіки та соціального господарства ЧОДА: «Основними показниками, що визначають спроможних територіальних громад, є нерозривність та географічна цілісність території територіальної громади. На території територіальної громади повинно проживати не менше 250 дітей шкільного і 100 дітей дошкільного віку. І третя обов’язкова умова, на території територіальної громади повинен бути розташований загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступеня, який має проектну потужність не меншу, ніж 250 учнів».

Незважаючи на те, що Чернігівщина знаходиться в лідерах за темпами децентралізації, на мапі нашої області ще лишаються білі плями – території, які з тих чи інших причин не об’єдналися у громади, і не приєдналися до сусідніх ОТГ. Щоб визначити причини цього і шляхи вирішення можливих проблем, у Чернігівській облдержадміністрації утворили спеціальну робочу групу, на чолі з головою ОДА Андрієм Прокопенком.

Андрій Прокопенко, голова Чернігівської ОДА:
«Перспективний план був прийнятий обласною радою. Декілька разів змінювався. Але ж перспективний план це не догма. Життя іде своїм чередом і треба відповідним чином реагувати на побажання людей».

Як виявилося, на шляху децентралізації є чимало різних перешкод. Деякі населені пункти принципово не хочуть вступати до громад. На певних територіях просто недостатньо щільне населення, а комусь бракує фінансових ресурсів, щоб вважатися спроможною ОТГ.

Ігор Вдовенко, голова Чернігівської обласної ради: «Не може громада використовувати 40% на потреби апарату, на утримання, і 60% від бюджету на 5 чи 6 тисяч своїх мешканців. Це нонсенс якийсь. І це довго продовжуватися не може».

Чимало членів робочої групи підтримали ідею скасування принципу добровільності вступу до ОТГ. На думку Андрія Прокопенка, рано чи пізно це має статися, і населені пункти Чернігівщини з керівництвом, яких не вдається досягти компромісу, будуть приєднані до громад примусово.

Андрій Прокопенко, голова Чернігівської ОДА: «Білих плям не буде – це 100%. Всі будуть об’єднані. На сьогоднішній день є можливість приєднатися добровільно. Але, думаю, вже скоро це буде зроблено в адміністративному порядку».

Нинішня редакція перспективного плану формування громад на Чернігівщині передбачає створення 61 ОТГ в нашій області. Нині 5 громад очікують на проведення виборів – 22 грудня. Після чого вони вважатимуться спроможними.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: децентралізація, ОТГ, громада, Андрій Прокопенко, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект