Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Іванівка та Орликівка приєднаються до Семенівської ОТГ


Іванівка та Орликівка приєднаються до Семенівської ОТГ

Жителі сіл Іванівка та Орликівка до кінця року увійдуть в Семенівську ОТГ. Депутати Іванівської та Орликівської сільських рад на своїх сесіях прийняли рішення про добровільне приєднання до Семенівської об’єднаної територіальної громади. Два роки тому, коли створювалась громада, вони проголосували проти. Чому змінили свою думку тепер – далі.Голова Іванівської сільради Михайло Казановський підписує рішення сесії про добровільне приєднання до Семенівської об’єднаної територіальної громади.

«Ми отримали звернення від міської ради, потім на сесії його розглянули. Депутати прийняли рішення провести подвірне опитування. За результатами цього опитування депутати прийняли рішення про приєднання до об’єднаної громади. 72% висловилися за об’єднання, 28% проти. Ми провели з людьми таку роботу роз’яснювальну. Казали: рано чи пізно нас доєднають, то давайте приєднуватися».

В Іванівській громаді проживає близько шестисот чоловік. Є льонозавод, два сільгосппідприємства, школа та ФАП. Тому, каже Михайло, наприкінці 2017 року, коли утворювалася Семенівська ОТГ, люди на зборах села голосували проти об’єднання – не хотіли ділити свій сільський бюджет з іншими громадами. Зараз, каже голова, думка селян змінилася.

«У нас не вистачає ресурсів, аби існував садочок, то треба йти у об’єднану громаду. Мені здається, громадою краще буде разом. Хоча у нас все є. Техніка для очистки доріг, все. Ми могли би й жити, але фінансово важко».

Житель Іванівки Сергій Кулик каже: «Я голосував за об’єднання. Поживемо, то побачимо, як воно буде – на краще чи не на краще. Три роки тому голосували проти. Не знаю, щось треба змінювати в нашому житті».

Завідуюча Іванівським ФАПом Олена Кузьменко говорить:
«Я і раніше була за об’єднання. Як депутат сільради я і перший раз голосувала за об’єднання. Думаю, що це буде на краще. Головне, щоб у нас медичну галузь не скорочували, бо це у нас дуже нагальне таке питання».

Зараз в Іванівському ФАПі працює три медпрацівники. Після приєднання до Семенівської громади скорочувати їх не будуть, обіцяє голова ОТГ Сергій Деденко.


Окрім Іванівської сільради, до кінця року до Семенівської ОТГ приєднається Орликівка. Це село серед лісу за 22 кілометри від райцентру. Тут живе близько ста чоловік.

В.о. голови Орликівської сільради Алла Протащук розповідає: «Подворового обходу не було, люди вже були налаштовані на те, аби йти в громаду. Тому депутати більшістю голосів проголосували, аби йти в громаду».

«Нове завжди сприймається з острахом – що буде, як буде. Думали – село невелике, громада невелика, але ж ми самодостатні. Тому й вирішили – подивимося, як воно буде. У нас така проблема основна у селі – це зв’язок із зовнішнім світом. Автобус до нас не ходить, бо немає дороги. Ніхто сюди не хоче», - каже жителька села Орликівка Ганна Козіна.

Голова Семенівської ОТГ говорить: «Ми з самого початку вважали, що жити разом краще та мати один бюджет. Це концентрація коштів та більш ефективне використання цього ресурсу. До 25 грудня ми повинні прийняти бюджет, тому ми хочемо розуміти – чи включаємо ми ці громади в свій бюджет чи ні. Треба передбачити на них кошти – на благоустрій, зарплати та інше».

Наразі в Семенівську об’єднану громаду входить тринадцять сіл та місто Семенівка. Одним з перших до процесу об’єднання долучилося Машеве. Зоя Єрмоленко каже – за ці два роки село змінилося на краще.

«Оце зробили у нас такий майданчик, діти з задоволенням сюди бігають. Іще й освітлення тут зробили, аби воно і ввечері освітлювалося. А ще у нас ремонт зроблений будинку культури. Ось з цього боку бібліотека, так ганок зробили. Оновили основний хід і доріжку».

Реформа в частині об’єднання буде завершена протягом наступного року, сказав регіональний консультант з бюджетних питань в Асоціації міст України Микола Силенко. На Чернігівщині хто хотів, вже об’єднався, інші чекають, поки їх об’єднають в громади примусово, сказав він.

«Наприклад, до міста Новгород-Сіверський виявила бажання приєднатись тільки одна, у минулому році, Горбівська сільрада. Не бачимо ми активності доєднання до Ніжина, Сосниці. Спілкувався з секретарем ради, каже – є купа сільських рад, які наче і готові, але теж не поспішають. Хто поспішав, хто відчував від того вигоди, ті об’єднались, працюють і розвиваються».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Семенівська ОТГ, села, громада, Михайло Казановський, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект