Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Кому ми завдячуємо своєю незалежністю?


Home net

Кому ми завдячуємо своєю незалежністю?

Борці за волю і незалежність України, хто вони?

До Дня Збройних сил в обласному молодіжному центрі відкрилась виставка, що розповідає про жителів Чернігівщини, які стали на захист української державності під час Революції 1917-1921 років, в часи Другої світової війни та сьогодні беруть участь у військових діях на Сході.Сергій Бутко, представник інституту національної пам’яті: «Наші герої сучасної російсько-української війни це продовження і збагачення традицій минулого. Тим більше, що про участь чернігівців в Українських революціях 1917-1921 років суспільство або не знає, або знає дуже мало. Про участь чернігівців у боротьбі за незалежність України під час Другої світової війни і після неї суспільство практично нічого не знає. Покоління за поколінням боролися, а зараз захищаємо те, що завоювали, відновлення власної держави».

Чернігівщина налічує тисячі учасників та учасниць АТО та ООС. Багато з них удостоєні державних нагород за військові звитяги.

На виставці представлені стенди з життєвими історіями деяких з них.


Для того, аби кожен громадянин знав, яку ціну заплатив той чи інший військовослужбовець за нашу незалежність, на виставці представлені стенди, які вміщують всі пожиттєві державні нагороди за військову службу.

Сергій Бутко, представник інституту національної пам’яті: «Будь-яка цивільна людина, мирна людина, якщо побачить на грудях військового ту чи іншу нагороду, повинна розуміти, що це за нагорода і яка ціна цієї нагороди, що ці люди дійсно були в пеклі, вони дійсно нас захистили».

Організатори виставки закликають чернігівців долучитись до національної кампанії «Завдяки тобі», висловлюючи подяку та шану військовим, ветеранам і ветеранкам.

Сергій Бутко, представник інституту національної пам’яті: «Дякувати треба зараз живим. Ця виставка, в першу чергу, звернута до сучасних живих героїв. Суспільство повинно про них знати, пишатися і побчивши людину в формі, щоб вони прикладали руку до серця, на вулиці, проходячи, і мовчки дякували за те, що їх захищають щодня».

Нині триває робота над поповненням виставки. Ознайомитись з нею в обласному молодіжному центрі можна до кінця січня. Після – виставка буде представлена в різних регіонах Чернігівщини.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: виставка, День Збройних сил, Сергій Бутко, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект