Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Багатодітну матір з Ічнянщини позбавили соціальних виплат через незадекларовану пральну машину
УБП


Home net

Багатодітну матір з Ічнянщини позбавили соціальних виплат через незадекларовану пральну машину

Соціальних виплат позбавили багатодітну матір з Ічнянщини Світлану Степашко через пральну машину, яку вона отримала у подарунок. У грудні минулого року жінка отримала нову пральну машину вартістю 5 тисяч 700 гривень від обласного департаменту сім’ї, молоді та спорту. Подарунок мала б задекларувати в управлінні соцзахисту, втім цього не зробила та на півроку втратила виплати державної соціальної допомоги. А це приблизно 15 тисяч гривень щомісяця.«Ви дітей позбавляєте всього – свят, коли навпаки повинні давати. Кажу. Нащо мені та машинка здалася, як ви забираєте в них усе».

Світлана Степашко – багатодітна мати з села Іваниця Ічнянського району. В неї семеро дітей, наймолодшій дівчинці – 2 роки. Жінка показує пральну машину, яку торік у грудні отримала у подарунок від обласного департаменту сім’ї, молоді та спорту. Це фото зроблене того ж дня. Через цю пральну машинку – вартістю 5700 гривень, жінка втратила виплати державної соцдопомоги.

«19-го року у квітні місяці в мене переоформлення. Я переоформилась, отримала, все було нормально. Ніхто нічого. А в жовтні переоформила, два місяці прочекала. Мені сказали: «справу вам вертають, бо ви приховали вид доходу». – Який? – Пральну машину».
Світлана мала б задекларувати подарунок, як додатковий дохід в органах соцзахисту. Каже не уявляє, як могла б це зробити, бо жодних чеків чи документів до пральної машини їй не надавали.

«З чого мені взяти, яка сума? Так, приблизно, з голови? Чи привезти її в совбез, показати: ось дивіться, я отримала машинку, то давайте розберемося. В скільки ми її оцінимо?»

Виплат жінку позбавили на наступні 6 місяців.

«Якщо я одержую державну соціальну допомогу, то в мене дитячий садок безкоштовно, харчування в школі безкоштовно, ну в цілому…


Окрім того, що мене позбавлять на 6 місяців виплат. То ще я маю повернути за ті – попередні місяці, що мені заплатили».

Жінка каже, суми їй не називали. Остання перерахована виплата, яку вона отримала - 15 тисяч гривень на місяць. Світлана ж користувалася допомогою після вручення пральної машинки 9 місяців. Директор департаменту соцзахисту облдержадміністрації Олег Русін каже, виявили проблему під час чергової перевірки.

«Фіскальна служба показує не те, що це було вручено пральну машину, там є певна вартість цієї машини і з неї був сплачений податок. Фіскальна служба подає нам інформацію, що це був дохід.

Коли фахівець побачила невідповідність вказаних доходів у вказаних довідках, і перевіряючи в реєстрах знайшла не вказаний дохід. Відповідно, справа була повернена на управління для того, щоб провести доопрацювання справи».

Зі слів Олега Русіна, людина, яка отримує будь-який вид соціальної допомоги, зобов’язана протягом місяця повідомити про зміну доходу, складу сім’ї, майнового стану або покупку вартістю понад 50 тисяч гривень.

«Якщо ми знаходимо це питання, людина нас не повідомила, то в такому випадку людина кошти повертає до державного бюджету. Якщо людина сама повідомляє, ми враховуємо ці всі питання, принаймні, якщо мова йде про субсидії, то людина до закінчення певного періоду вона користується нею».

Справа ж Світлани Степашко наразі вирішується.

«На сьогоднішній день управлінням проводиться роботи щодо оновлення пакету документів. Далі направляється на виплатний центр, там проводять перевірку і призначається відповідна допомога з дати подачі заяви. У разі підтвердження, що це – одноразова соціальна допомога, то вона не впливає на виплати ані на субсидій, ані інших соціальних допомог», - каже Олег Русін.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Світлана Степашко, багатодітна родина, пральна машина, Ічнянщина, Олег Русін, соцдопомога, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект