Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Гімнастика і стретчинг із тонометром: у Мені відкрили безкоштовну спортивну залу для пенсіонерів


Гімнастика і стретчинг із тонометром: у Мені відкрили безкоштовну спортивну залу для пенсіонерів

Гімнастика та стретчинг. Безкоштовну спортивну залу для пенсіонерів відкрили у Мені. Двічі на тиждень протягом 7-ми років її відвідувачки відкладали хатні справи і збиралися, аби зайнятися гімнастикою та аеробікою в будинку культури. Тепер зможуть ще й робити вправи на тренажерах. Тренер на заняття ходить з тонометром. Серед відвідувачів поки лише жінки. У перервах між присіданнями вони діляться кулінарними рецептами та розповідають анекдоти. Перше заняття у новій спортзалі бачила Ольга Конопацька-Плєхова.Гамірно і весело – так проходить заняття групи «Здоров’я» у Мені. ЇЇ учасниці - місцеві пенсіонерки. Себе вони називають «дамами елегантного віку», каже 71-річна Людмила Северінова.

«Молодість це такий стан душі і тіла, який триває, поки не наступила старість, а враховуючи що керівництво нашої країни постійно підвищує пенсійний вік, то старість не наступає взагалі – старість нас не застане».

«Я не була спортсменом з молоду, зараз більше. Влітку на велосипеді 9 кілометрів туди, 9 назад. І оце слава богу, що група здоров’я – оце вже 7 рік, але раніше умови були погані», - розповідає Раїса Зінченко.

Раніше група «Здоров’я» збиралась у міському будинку культури – якщо там були вільні приміщення.

«Незручно, бо буває зайнятий зал, шукаємо інший, і тренажерів не було. Потім коли створилася ОТГ, до нас прийшла Наталія Вікторівна, і спитала наші побажання, і ми разом вирішили, що нам треба тренажери. Але ми не надіялися, що їх буде стільки», - каже Людмила Северінова.

У новій спортзалі тренажерів 10 – бігові доріжки, орбітреки та велотренажери. Жінки поки розбираються у налаштуваннях.

Залу відкрили 3 грудня у міській лазні.

«Приміщення не зайві в ОТГ, адміністрація нам нічого не передала, тому мали те що мали – зайшли в приміщення лазні. Давно була така ідея створити щось і для людей старших, вони у нас дуже активні. Наш начальник відділу економічного розвитку з керівником терцентру подали заявку на конкурс. І 2 вересня цього року ми підписали грантову угоду з міжнародним фондом «Солідарність», - розповідає голова Менської ОТГ Геннадій Примаков.


За 270 тисяч, які дав благодійний фонд, та 45 тисяч з бюджету громади в довоєнному приміщенні зробили ремонт та купили обладнання і тренажери. За тренера - медсестра територіального центру соціального обслуговування. Проводить заняття із гімнастики та стретчинга – це такий вид аеробіки, за призначенням лікаря робить масаж. При собі завжди має тонометр.

«Невже не видно? Вони всі ожили, помолодшали не знаю на скільки років. А чоловіки ще соромляться», - підмічає медсестра Ольга Уруфова.

Людмила Северінова каже, що почуває себе набагато краще.

«Картоплю легше садовити».

«Добре для суглобів, для ніг. І спілкування - це ж для нашого віку велика справа. А між управами ми ж кулінарними новинками ділимося, віршиками, анекдотами», - додає Раїса Зінченко.

Геннадій Примаков, голова Менської ОТГ: «Ви ж чуєте, як вони гомонять там за дверима? Як першачки, коли училка вийшла з класу».

В сусідньому із спортзалою приміщенні планують облаштувати релакс-зону.

«В цьому приміщенні ми плануємо зробити роздягальню, поставили стіл, чайник, і будуть у нас після таких занять фіточаї. Я думаю ми домовимось, щоб дівчата могли ходити і в лазню», - каже директорка Менського територіального центру Наталія Гончар.

«Чай трав’яний будемо приносити з дому і плазмовий великий телевізор, щоб ми могли відпочити, гаряча вода буде, могли б ми сходити в сауну чи баню – це вже нові плани».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: тренажери, спортзал, Мена, пенсіонери, Геннадій Примаков, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект