Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У Прилуках волонтери готують смаколики для військових на Донбасі


У Прилуках волонтери готують смаколики для військових на Донбасі

У міжнародний день волонтера – ліплять вареники для бійців на передову. У Прилуках волонтери 5 років готують смаколики для наших військових на Донбасі. Сьогодні зібралися в оселі місцевого священика отця Віталія. Цю партію вареників бійці отримають на день святого Миколая. Їх туди доставлять представники громадської організації «Патріот Прилуки». Докладніше – у сюжеті наших прилуцьких колег.Місять тісто та ліплять вареники. На столі - велика миска з готовою начинкою – тушкована капуста з грибами.

«Війна стала приводом, добре якби привід був такий, що не війна, а радість».

Так Надія Даниленко розповідає про історію знайомства з прилуцькими волонтерами. 5 років тому вона та ще декілька волонтерів почали готувати смаколики для наших воїнів. Сьогодні ліплять вареники в місцевого священика отця Віталія. Він показує морозильну камеру, в якій зберігають напівфабрикати для воїнів ООС.

«Тут є маленька частинка сьогоднішньої роботи, це вареники з картоплею. Зараз будуть готуватися вареники з капустою, потім мають бути млинці з сиром. Будуть ще вареники картопля з сиром».

Надія Даниленко каже: вже й не пригадає, скільки всього приготували і відправили на Схід за 5 років війни. Їй підказує отець Віталій.


«Що ж ми готуємо? Я вже й забула, що готується. Торти печемо, консервацію робимо, компоти варимо, сухарі робимо, ковбасу робили, м’ясні речі робили, великоднє. Завжди обов’язково, в будь-якому випадку, кожен раз щось дається. Капусту квасили. Просто вже не звертаєш уваги, що ти робиш».

Все це на передову доставляють представники громадської організації «Патріот Прилуки». Її голова Олександр Дуденок пригадує одну із перших поїздок на Схід у 2014 році.

«Наша перша поїздка була у Чугуїв. От наших прилуцьких бійців в Чугуїв вивезли, з того моменту ми не зупиняємось і зупинятися не збираємося. Чекають постінйо, їм треба психологічна підтримка, якби їздили і кожден день».

Волонтерка Віталіна Купрій миє руки і сама стає ліпити вареники, які за 2 тижні повезе на Схід разом з іншими волонтерами. Яка за ліком поїздка на Донбас, каже, порахувати не може.

«Колись ми хотіли порахувати, у нас є виїздні листи, які дає військомат, але ніколи цим не займалися. Перших 3 роки це стабільно 2-3 рази на місяць. Потім кожні 2 тижні. У 2019 раз на місяць, пальне дороге, обираємо найнеобхідніше, що везти: акумулятор, скоби, будматеріали».

Віталіна каже: сьогоднішню партію вареників повезуть бійцям на Схід 18 грудня, напередодні дня святого Миколая.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: волонтери, вареники, Донбас, бійці, військові, Прилуки, ГО «Патріот Прилуки», UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект