Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » В бюджеті передбачили гроші на відновлення аварійної тягової підстанції №6. Це дозволить 10-му тролейбусу доїжджати до Сіверянки


Home net

В бюджеті передбачили гроші на відновлення аварійної тягової підстанції №6. Це дозволить 10-му тролейбусу доїжджати до Сіверянки

Чернігів з бюджетом наступного року.

28 листопада 34-ма голосами «за» Чернігівська міська рада проголосувала за основний кошторис на 2020 рік. Доходи співставні з видатками і складає 2 мільярди 686 мільйонів. 43% загального обсягу коштів – це зарплата чернігівців у всіх галузях, частина з якої закривається за рахунок субвенції з державного бюджету, а решта з міського гаманця.Владислав Атрошенко дав бюджету Чернігова 2020 таку лаконічну характеристику.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Наче ми і не вмираємо, але й сказати, що це стрімкий розвиток, також не можна».

Головний кошторис міста прийнято з правками внесеними постійними депутатськими комісіями та особисто міським головою. За пропозицією Владислава Атрошенка передбачили гроші на відновлення аварійної тягової підстанції №6. Це дозволить 10-му тролейбусу доїжджати до Сіверянки.
Передбачили кошти на фінансування освітлення пішохідного переходу на Шевченка-Малиновського.

8,4 мільйона на забезпечення діяльності та виконання доручень виборців депутатами Чернігівської міської ради, з яких дозволили 50% витрачати на надання матеріальної допомоги людям.

Заклали додатково 2,5 мільйони на капітальний ремонт газової котельні 2-ї дитячої поліклініки. Знайшли 3,5 мільйони і на спорт, з яких 1 мільйон заклали на виготовлення проєктно-кошторисної документації на Палац спорту, а також 5 мільйонів на придбання станції стічних вод для «Чернігівводоканалу».

Ці додаткові 15 мільйонів 200 тисяч гривень місто розраховує отримати за рахунок збільшення доходів міського бюджету від податку на доходи фізичних осіб. Але, на жаль, наступного року Чернігів змушений буде знизити темпи розвитку, бо з міського гаманця доведеться компенсувати державні зобов’язання.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Ми у 2020 році на самоврядні функції отримає на 144 мільйони гривень менше, ніж в 2019 році. Приблизно мільярд 300 у нас було на всю інфраструктуру, навіть включаючи і плату за електроенергію комунальним підприємствам, наприклад, для ЧТУ. Прогнозно на кінець року будемо мати мільярд 300 мільйоні, відповідно на наступний рік ми будемо мати мільярд 156 мільйонів. Житлово-комунальне господарство отримає на 170 мільйонів гривень менше. Відповідно ці 170 мільйонів розподіляються по галузям, там де ЖКГ як розпорядник робив пені роботи, певні проєкти, які стосуються і окремих управлінь. А це управління охорони здоров’я, управління освіти, які отримають менше коштів на відновлення їхньої інфраструктури, на ремонтні роботи. Це голий факт, голі цифри, а висновки можна робити з того: чи це тимчасове явище, чи це вже тренд. А це вже покаже 2021 рік».

На пленарному засіданні 48-ї сесії Чернігівської міської ради загалом розглянуто близько 35 проєктів. Внесені зміни до низки цільових програм, хоча їх міський голова і назвав у певній мірі філософськими, бо вони всі зав’язані на коштах міського бюджету, а їх, як ми вже сказали, у гаманці Чернігова поменшало, а проблеми нікуди не зникли. Одна із них – це стан інфраструктури.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «У нас є 5-10 років, що ми замінили мережі. Якщо 5 років ми ще проскочимо без страшних колапсів. А 10 років з ризиками – з серйозними колапсами. Ви розумієте, якщо проблема з каналізацією, то треба вимикати воду, щоб фекалії не лізли в непередбачуваних місцях. Якщо ми будемо витрачати щороку 25% бюджету розвитку на заміну інфраструктури, а більше ми не як не зможемо, то саме швидко ми замінимо нашу інфраструктуру за 100 років».

На жаль, бюджет наступного року не дозволяє Чернігову навіть суттєво зрушити цю проблему. А про її вирішення місцевими ресурсами мова взагалі не йде, акцентував Владислав Атрошенко.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: бюджет, тягова підстанція, тролейбус, Сіверянка, кошторис, Владислав Атрошенко, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект