Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Що таке «тарілка здорового харчування»? Для учнів проводять інтерактивні лекції


Home net

Що таке «тарілка здорового харчування»? Для учнів проводять інтерактивні лекції

«5 овочів і фруктів щодня. Ви запам’ятали це правило?» Так в ігровій формі активісти всеукраїнського проєкту здорове харчування для дітей заохочують малечу обирати корисну їжу. Дієтолог розповідає, що таке тарілка здорового харчування, що до неї має входити, і що в ній зайве.Дітям нагадують, що обов’язково потрібно вживати рідину. Причому бажано воду, а сік вважається за солодощі. Фастфуд, смаколики з супермаркету взагалі шкідливі. Склад тарілки здорового харчування розробило Міністерство охорони здоров’я і просвітницький проєкт, у вигляді лекцій та інтерактивів, почали впроваджувати в школах ще у 2018 році. Наразі в Чернігові більше 500 пройшли навчання.

Марина Левчук, лікарка ендокринолог-дієтолог:
«Тем буде багато. Це і мій супер-сніданок, і жир, і цукор. Але зараз в Чернігові ми проводимо уроки «Тарілка здорового харчування. Ця програма розрахована з 2 по 9 клас. Загалом програма рекомендована Міністерством охорони здоров’я, Асоціацією дієтологів. Отже, це перевірена, і дуже важлива, на мій погляд, інформація. «Тарілка здорового харчування» складена лікарями і науковцями».

Під час заняття діти складають свою тарілку. Що ж туди поклали? Кажуть, що обирають тільки корисне.

Олексій: «По-перше, я буду клеїти молоко. Я його дуже люблю, особливо парне. Далі буду клеїти яблуко, грушу, кавун, тому що там дуже багато вітамінів і корисно для людини».

Поліна: «Я хочу наклеїти сюди овочі, фрукти і воду, бо її необхідно пити кожного дня».

Матвій: «Капуста, помідор, огірок, морква».

Але ж чесно зізнаються, від солодощів також не відмовляються.

Роман: «Буває, що дуже хочеться, бо вони смачні. Інколи хочеться купити і побалувати себе».

Навіть у шкільних їдальнях діти часто між корисною їжею та смаколиками, обирають друге. Хоча зауважують, меню тут збалансоване.

Наталія Хольченкова, секретарка міської ради: «Я як мама, дитина якої навчається в 5-му класі, можу сказати, що задоволена. Звичайно хотілося б більш різноманітне меню, але, якщо зараз зайти до шкільної їдальні, ми бачимо, що там всі продукти корисні. Справи прості, можливо не всі дітки люблять, можливо хотілося їм більше смаколиків, але меню правильне, воно здорове. І я вважаю, що і управління освіти, і наші шкільні заклади роблять правильні кроки для вдосконалення саме цього процесу».

Такі лекції лише один із способів змінити харчові вподобання дітей, проблему варто вирішувати комплексно, вважають педагоги.

Наталія Горнюк, директорка школи №2: «Стосовно вибору наших дітей, тут є проблеми. Тому що за наявності корисного харчування, дітки все ж таки роблять свій вибір в бік швидкого харчування, на жаль. Я вважаю, що це йде з сім’ї, можливо з тих звичок, які вже сформувалися у родині. Тому наше завдання, адміністрації вчителів, в першу чергу, провести відповідну роботи, і на даний момент сьогоднішній урок є підтвердженням того, що дітки зацікавлені, вони хочуть, вони можуть, вони знають про корисну їжу. А правильний вибір, можливо, повинні допомогти зробити і вчителі, і відповідно батьки».

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: тарілка здорового харчування, діти, інтерактивні лекції, школярі, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект