• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Понад 100 заяв за два дні подали в області на отримання пільгового житлового кредиту: скільки квартир можуть дати Чернігівщині


реклама

Понад 100 заяв за два дні подали в області на отримання пільгового житлового кредиту: скільки квартир можуть дати Чернігівщині

 

73 заяви на отримання пільгового житлового кредиту подали на Чернігівщині учасники АТО та ООС і 29 - внутрішньо переміщені особи за два дні. Про це сказав директор регіонального управління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Анатолій Ярошевський. Кредит даватимуть на 20 років під 3 % річних. Уряд виділив на його фінансування 100 мільйонів гривень – на всю Україну. Та дав 3 доби, за які претенденти на кредит мають подати заяви. Чи вистачить цього часу та на скільки квартир можуть дати грошей Чернігівщині, дивіться далі.Ветеран АТО Павло Славінський живе з родиною в Чернігові в орендованому будинку. Каже, сьогодні вранці в стрічці новин у фейсбуці побачив інформацію про те, що можна подати заяву на отримання пільгового кредиту.

«27 листопада уряд затвердив порядок надання державного пільгового кредиту учасникам АТО та ООС і внутрішньо переміщеним особам. Дають його на 20 років під 3% річних. Гроші держава виділятиме із розрахунку 21 квадратний метр на кожного члена родини плюс 10,5 метрів на всю родину. Людина, яка отримує кредит, має сплатити перший внесок – 6% від вартості житла».

Директор регіонального управління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Анатолій Ярошевський пояснює: «Вона повинна чи стояти на квартирній черзі, чи не мати у власності житла чи нерухомості, і третя можливість – менше 13,65 квадратних метрів житлової площі. Якщо менше, то теж можна скористатися можливістю отримання цього кредиту».

Подати документи можна особисто до регіонального відділення фонду, надіслати поштою або електронним листом, каже Анатолій Ярошевський. На це Уряд дав три дні – з 3 до 5 грудня. Ветеран Максим Чаленко прийшов до фонду, щойно дізнався про прийом документів – від товариша.

«Людей багато. Я вважаю, це малий термін. Міг би не встигнути, бо завтра добовий наряд. Завтра я ніяк».

«Тут простий пакет документів, прийти і заповнити не є проблема. Але сума, яку виділяє держава по цій програмі, мізерна», - каже Павло Славінський.


100 мільйонів на пільгові кредити ветеранам і 100 мільйонів внутрішньо переміщеним особам – стільки грошей виділив Уряд на всю країну.

Директор регіонального управління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Анатолій Ярошевський зазначає: «Це невеликі кошти, і тому, якщо буде більше громадян, то мало ймовірності, що вони будуть забезпечені. Тому, може, і визначили, що 3 дні. А потім це буде продовжено, я думаю».

Анатолій Ярошевський каже, скільки грошей отримає Чернігівська область – невідомо.

«Ці реєстри ми передамо на Київ, і Мінрегіон буде ділити кошти по кількості заяв від кожного регіону пропорційно – там, де більше, буде надаватися більше коштів. Якщо Київ 1300 до обіду, а ми до обіду 28 – пропорція яка?»

Множить норму житлової площі на середню вартість квадратного метра… І прогнозує – грошей, які виділять для області, може вистачити на 2-3 квартири для кожної з категорій пільговиків. Кредити дадуть тим людям, які встигли зареєструватися першими – для цього у фонді фіксують час подання заяв – і паперових, і електронних.

«Треба тут якийсь алгоритм інший. Хай вони поділять по кількості учасників АТО і внутрішньо переміщених осіб в області. Кошти невеликі, ми людей зараз приймаємо, люди сподіваються.

Ми в п’ятницю повинні реєстри передати на Київ. Я думаю на наступному тижні вже поділять кошти, бо закінчується бюджетний рік. На наступному тижні ми дізнаємось, скільки Чернігівська область отримає за цією програмою коштів».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: пільгове житло, кредит, учасники АТО, ООС, переселенці, UA: Чернігів

Добавить в:
 
 


Центр Комплект