Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » За роки оренди «Технова» вклала у ремонт Чернігівської ТЕЦ 614 мільйонів гривень


За роки оренди «Технова» вклала у ремонт Чернігівської ТЕЦ 614 мільйонів гривень

614 мільйонів гривень за 20 років оренди команія «Технова» вклала на ремонти обладнання та реконструкцію мереж Чернігівської ТЕЦ. Про це сьогодні під час засідання робочої групи повідомив голова фонду комунального майна міськради Олексій Єпінін. Робоча група зібралася сьогодні заслухати аудит роботи діяльності компанії. Влітку цього року її виключили зі списку учасників проекту кредитування від міжнародного банку реконструкції і розвитку. А кредитування було умовою подовження договору оренди до 2033 року.«Попередня додаткова угода яка продовжувала термін оренди до 2033 року на сьогодні скасована. Тому що вона визначала продовження термін оренди на виконання умов світового банку щодо використання кредитних коштів на модернізацію та реконструкцію Чернігівської ТЕЦ. Але у зв’язку зі змінами у законодавстві щодо ринку розподілу електроенергії умови які були попередньо погоджені міністерством фінансів України і міською радою і були визначені умовою продовження термінів на сьогодні скасовано», - сказав голова фонду комунального майна міськради Олексій Єпінін.

Через недотримання умов договору про кредитування термін оренди повернули до серпня 2023 року. Сталося це 25 червня 2019 року на сесії міської ради. Тоді і вирішили зібрати робочу групу, яка проведе аудит діяльності компанії. До неї увійшли начальник юридичного відділу міськради, голова фонду комунального майна, депутати міськради та інші.

«За період оренди жодної аварії не було. Не було жодної надзвичайної ситуації, яка могла б вплинути на виконання фірмою «Технова» своїх зобов’язань перед громадою в частині забезпечення тепловою енергією, в частині забезпечення гарячим водопостачанням, в частині забезпечення електричною енергією», - каже генеральний директор ТОВ фірми «Технова» Олексій Щербина.


За словами керівника фірми «Технова» Олексія Щербини підприємство не може отримати кредит через зміни в законодавстві і запровадження нового ринку електроенергії .

«На мережі у тарифі передбачено всього 1,6 мільйонів гривень. На станцію в рік витрачається близько 60 мільйонів гривень. Стан обладнання самої ТЕЦ апріорі не може бути поганим, бо інакше не дозволять працювати ані рятувальники, ані Держохоронпраці.

На сьогоднішній день станція має по електротехнічній частині абсолютно нові і модернізовані об’єкти. Старі мастильні вимикачі замінені на вакуумні вимикачі. Це сучасна система запуску турбогенератора № 3, яку ми реалізовували протягом 3-х років».

Олексій Єпінін, голова фонду комунального майна міськради:
«Якщо у 2023 році договір не буде продовжений то будуть проведені роботи по поверненню і підприємство буде перетворено у комунальну власність Чернігівської міської ради».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: «Технова», ремонт, Чернігівська ТЕЦ, договір оренди, Олексій Єпінін, Олексій Щербина, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект