Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Що зроблено у Чернігові для зручності людей з інвалідністю та маломобільних груп населення?


Home net

Що зроблено у Чернігові для зручності людей з інвалідністю та маломобільних груп населення?

3 грудня в світі відзначають День людей з інвалідністю. Її наявність не перепона для повноцінного життя, творчості і втілення мрій. А от для суспільства це чергова нагода задуматися, що зробили для того, аби соціалізувати людей з інвалідністю, щоб їхні можливості не були обмеженими.

Дмитро Бруй
, до прикладу, грає в театрі, стежить за міськими новинами і дуже любить кататися на тролейбусах та гуляти Черніговом.Якщо ще кілька років тому навіть центр Чернігова був непристосований до потреб маломобільних груп населення, з усіма ремонтами міська влада враховує ці потреби. Це понижені бордюри, тактильна плитка і світлофори зі звуковим супроводом для людей з порушеннями зору.

Всі закуплені з 2016 року тролейбуси низькопідлогові і полегшують заїзд на візку. На пляжі працює спеціальний автомобіль, підземний перехід на перехресті проспектів Миру та перемоги з місця, котре оминали не лише люди з інвалідністю, а й з дитячими візками, тепер має спеціальний підйомник.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Ми розуміємо ваші потреби і намагаємось робити в місті умови комфортними для людей з інвалідністю. Не все вдається, внаслідок обмежених ресурсів, та й за один рік не встигаємо зробити все те, що нам хочеться, але напрямок ми вже демонструємо».

Потреби людей з інвалідністю враховують і під час ремонтів комунальних закладів, зокрема, освітніх та медичних. Цього року, до прикладу, поліклінічне відділення 3-ї міської лікарні, де облаштували зручний спуск. Тут та у пологовому будинку зроблять і вбиральні для маломобільних груп населення.


У наступному році з’явиться і повноформатний майданчик для дітей з інвалідністю.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Ми будемо робити проєкт 23-ї школи. Він вже враховує інклюзивну освіту. І в принципі в усіх напрямках, саме те, що стосується і зручностей для старшого покоління і діточок, ми намагаємось робити, щоб вам було зручно і комфортно. Зі святом. Добра, здоров’я, низький вам уклін».

Навчальні заклади міста адаптують до навчання тут дітей з особливим освітніми потребами – медіатеки, ресурсні кімнати. Відремонтована будівля і навчально-реабілітаційного центру №2. Також створений інклюзивний навчально-ресурсний центр з сучасними умовами.

Створити інклюзивне середовище для людей з інвалідністю треба скрізь, переконаний і очільник ОДА.

Андрій Прокопенко, голова ОДА: «Багато роботи приділено створенню інклюзивної освіти, створенню безбарйорного середовища. Це має бути одним з важливих пріоритетів, який взагалі визначає цивілізованість нашого суспільства».

У день людей з інвалідністю у філармонійному центрі відбувся концерт, де серед виступаючих ця група населення. На сцені від імені міста та області нагородили тих, хто присвятив своє життя і роботу цьому напрямку. Голова ОДА також вручив звання заслуженого працівника соціальної сфери Світлані Федоровій, яка отримала його згідно указу Президента.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: філармонія, інвалідність, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект